Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Według szacunków organizatorów, modlitwa różańcowa o pokój dla Polski i całego świata ma przyciągnąć nawet milion osób. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Według szacunków organizatorów, modlitwa różańcowa o pokój dla Polski i całego świata ma przyciągnąć nawet milion osób. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Ponad 300 kościołów na obrzeżach Polski weźmie udział w akcji "Różaniec do granic". Modlitwa w 22 diecezjach w Polsce to kontynuacja ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty, która na Jasnej Górze zgromadziła 150 tys. osób.
Według szacunków organizatorów, modlitwa różańcowa o pokój dla Polski i całego świata ma przyciągnąć nawet milion osób. Wierni zgromadzą się też w kościołach stacyjnych archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Najpierw od 10.30 modlitwy i msze w kościołach, a o 14 początek różańca w strefach modlitwy w blisko czterech tysiącach miejsc w Polsce.

- Także na zachodniej granicy - mówi ks. Piotr Skiba z Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. - W naszej archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej mamy ponad 30 kościołów stacyjnych. Każdy z tych kościołów wyznacza punkty modlitewne na granicy w konkretnych miejscach, bezpiecznych, a zarazem blisko granicy. Pielgrzymi będą modlić się tworząc łańcuch modlitwy wstawienniczej za Polskę i za świat.

Parafie organizują autokary, ale także PolRegio wprowadziło ofertę dla pasażerów. Podróż w obie strony kosztuje złotówkę. Bilety na pociąg można kupić w sobotę w kasach. Oferta obejmuje dziesięć województw, w tym zachodniopomorskie miasta: Świnoujście Port, Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg. Modlitwa różańcem odbędzie się też w górach, nad Bałtykiem i na niektórych polskich lotniskach.

Organizatorami „Różańca do granic” są Maciej Bodasiński i Lech Dokowicz z Fundacji „Solo Dios Basta”. To oni zorganizowali także Wielką Pokutę na Jasnej Górze. Całodniowa modlitwa i nabożeństwo przebłagalne za grzechy oraz prośba o miłosierdzie dla naszego narodu zgromadziła w październiku ubiegłego roku 150 tys. Polaków.

Zobacz kościoły stacyjne w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Najpierw od 10.30 modlitwy i msze w kościołach, a o 14 początek różańca w strefach modlitwy w blisko czterech tysiącach miejsc w Polsce. - Także na zachodniej granicy - mówi ks. Piotr Skiba z Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

Zobacz także

2021-04-04, godz. 08:39 "Chcemy radować się tym, że jest coś więcej niż śmierć" [WIDEO, ZDJĘCIA] Msza św. rezurekcyjna zwiastująca Zmartwychwstanie Chrystusa to mocno zakorzeniona polska tradycja. Z samego rana towarzyszy jej procesja rezurekcyjna, która w tym roku z uwagi na epidemię, nie odbywa się w tradycyjnej formie. » więcej 2021-04-03, godz. 24:00 Jezus zmartwychwstał! [WIDEO, ZDJĘCIA] "Jezus zmartwychwstał" - to wiadomość jaką obwieściły w Szczecinie dzwony katedry. To właśnie w tej świątyni sprawowana była liturgia Wigilii Paschalnej. » więcej 2021-04-03, godz. 17:32 Chrzest dorosłych podczas liturgii Wigilii Paschalnej Siedmioro dorosłych przyjmie Chrzest, Bierzmowanie i pierwszy raz Komunię Świętą w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, podczas liturgii Wigilii Paschalnej. » więcej 2021-04-03, godz. 11:24 Święconki Jakubowe trafiły do najbardziej potrzebujących Świąteczna pomoc Caritas dla najbardziej potrzebujących. W szczecińskiej katedrze bezdomni otrzymają Święconkę Jakubową. Początek o godzinie 10. » więcej 2021-04-03, godz. 10:11 Dzień oczekiwania na najwazniejsze święto chrzescijaństwa Wielka Sobota to trzeci dzień Triduum Paschalnego, czas ciszy i oczekiwania. Dzień, kiedy Jezus spoczywa w grobie, a wierni wyczekują na najważniejsze wydarzenie w dziejach chrześcijaństwa - Zmartwychwstanie. » więcej 2021-04-03, godz. 09:06 Święcenie pokarmów przed świętem Wielkiej Nocy Tradycją Wielkiej Soboty jest święcenie pokarmów. Początki tego obrzędu sięgają VIII wieku, a w Polsce czternastego stulecia. » więcej 2021-04-03, godz. 08:38 Jedenasta Noc Konfesjonałów w Szczecinie [ZDJĘCIA] Mimo pandemii, w tym roku odbyła się Noc Konfesjonałów. Cała minioną noc kapłani czekali na wiernych, między innymi w szczecińskiej katedrze. » więcej 2021-04-02, godz. 13:23 Symbolika Wielkiego Piątku W Wielki Piątek katolicy upamiętniają ukrzyżowanie Chrystusa na górze Kalwarii. To czas zadumy i refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa. » więcej 2021-04-02, godz. 10:10 Jerozolima - procesja w pandemii Ulicami Starego Miasta w Jerozolimie przejdzie wielkopiątkowa Droga Krzyżowa. Uroczysta procesja będzie jednak inna niż co roku, głównie ze względu na pandemię. Nie wezmą w niej udział turyści z zagranicy, a jedynie miejscowi c… » więcej 2021-04-02, godz. 10:05 Adoracja krzyża w trybie obostrzeń Wielki Piątek to dzień, kiedy nie ma mszy świętej. W godzinie śmierci Chrystusa o 15-tej w kościołach odbywa się Droga Krzyżowa z zachowaniem obostrzeń epidemicznych, czyli 1 wierny na 20 m2 przy zachowaniu odległości min. 1,5… » więcej
58596061626364