Ponad 300 kościołów na obrzeżach Polski weźmie udział w akcji "Różaniec do granic". Modlitwa w 22 diecezjach w Polsce to kontynuacja ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty, która na Jasnej Górze zgromadziła 150 tys. osób.
Najpierw od 10.30 modlitwy i msze w kościołach, a o 14 początek różańca w strefach modlitwy w blisko czterech tysiącach miejsc w Polsce.
- Także na zachodniej granicy - mówi ks. Piotr Skiba z Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. - W naszej archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej mamy ponad 30 kościołów stacyjnych. Każdy z tych kościołów wyznacza punkty modlitewne na granicy w konkretnych miejscach, bezpiecznych, a zarazem blisko granicy. Pielgrzymi będą modlić się tworząc łańcuch modlitwy wstawienniczej za Polskę i za świat.
Parafie organizują autokary, ale także PolRegio wprowadziło ofertę dla pasażerów. Podróż w obie strony kosztuje złotówkę. Bilety na pociąg można kupić w sobotę w kasach. Oferta obejmuje dziesięć województw, w tym zachodniopomorskie miasta: Świnoujście Port, Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg. Modlitwa różańcem odbędzie się też w górach, nad Bałtykiem i na niektórych polskich lotniskach.
Organizatorami „Różańca do granic” są Maciej Bodasiński i Lech Dokowicz z Fundacji „Solo Dios Basta”. To oni zorganizowali także Wielką Pokutę na Jasnej Górze. Całodniowa modlitwa i nabożeństwo przebłagalne za grzechy oraz prośba o miłosierdzie dla naszego narodu zgromadziła w październiku ubiegłego roku 150 tys. Polaków.
Zobacz kościoły stacyjne w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.