Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio opowiadał o swojej wierze w niedzielnej audycji "Religia na fali" w Radiu Szczecin.
Patryk Dobek, który zdobył brązowy krążek w biegu na 800 metrów śpiewa w chórze w cerkwi prawosławnej.

- Poznałem prawosławie, kiedy miałem 20 lat. Kiedy byłem dojrzały, zrozumiałem że Bóg mnie tu postawił i to jest droga, którą trzeba podążać. Wydaje mi się, że to jest sprawa indywidualna, jak ktoś pokazuje wiarę chrześcijańską - powiedział Dobek.

Wszyscy w cerkwi kibicowaliśmy Patrykowi - przyznaje ks. Paweł Stefanowski, proboszcz parafii prawosławnej pw. św. Mikołaja w Szczecinie. - To dobry chrześcijanin, a świadectwo jest ogromnie ważne, szczególnie w dzisiejszych czasach.

- Możemy mówić, że nie powinniśmy manifestować pewnych rzeczy, ale przecież pierwsi chrześcijanie manifestowali swoją wiarę. Męczennicy, którzy umierali za swoją wiarę, śpiewali pieśni nabożne. Wszyscy, którzy głęboko wierzyli, z krzyżem na piersi, nakładając na siebie krzyż, byli gotowi umierać za Chrystusa. To jest zaświadczenie tego, co jest najważniejsze w naszym życiu i myślę, że nie ma w tym nic zdrożnego - powiedział ks. Stefanowski.

Cała rozmowa ze sportowcem i proboszczem z cerkwi prawosławnej w audycji katolickiej "Religia na fali".
Patryk Dobek, który zdobył brązowy krążek w biegu na 800 metrów śpiewa w chórze w cerkwi prawosławnej.
Wszyscy w cerkwi kibicowaliśmy Patrykowi - przyznaje ks. Paweł Stefanowski, proboszcz parafii prawosławnej pw. św. Mikołaja w Szczecinie.

Dodaj komentarz 4 komentarze

Mam egzystencjalne pytanie do chrześcijan- jak to jest że z jednej strony wierzycie z boski plan, a z drugiej, niemal codziennie, modlicie się żeby coś w tym planie jednak zmienić?
"manifestowali swoją wiarę. Męczennicy, którzy umierali za swoją wiarę, śpiewali pieśni nabożne. Wszyscy, którzy głęboko wierzyli (...). To jest zaświadczenie tego, co jest najważniejsze w naszym życiu i myślę, że nie ma w tym nic zdrożnego"
Jestem pewien, że talibowie TEŻ by się podpisali pod takimi stwierdzeniami.
I dlatego uważam, że wszelkie narzucanie własnych przekonań religijnych innym jest złem.
Twoja wiara w Allacha, Chrystusa, Wisznu czy Latającego Potwora Spaghetti jest twoją PRYWATNĄ sprawą.
Wzajemne relacje ludzi nie powinny sie opierać o wyimaginowane zalecenia nieistniejących istot.
Bo raczej prędzej niż później prowadzą do krwawej przemocy chcących udowodnić, że ich bóg jest lepszy lepszy i bardziej miłosiernych od boga tych, których właśnie zarzynają....
@JanNowak - ciągle męczysz czytelników portalu swoimi pełnymi "tolerancji" i "miłości" wpisami sławiącymi PO i potępiającymi PiS. A teraz nagle wyjeżdżasz z tekstem, że sportowiec nie ma prawa mówić o swojej wierze? Bo to prowadzi do wojen? I jeszcze porównanie do talibów?
Człowieku - jesteś chory z nienawiści! Jesteś katolikofobem!
Nie wiem spod jakiego kamienia wypełznął Jan Nowak, ale tyle nienawiści w jednym człowieku to aż zadziwiające. Poza tym, że pisze brednie najczęściej

Zobacz także

2021-05-26, godz. 14:41 Miał zostać zniszczony, ale przetrwał kilkadziesiąt lat [ZDJĘCIA] Namalowany na prześcieradle, potem miał zostać zniszczony, ale udało się go ukryć i dziś znajduje się na plebanii przy sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku koło Goleniowa. » więcej 2021-05-25, godz. 10:00 Nowe wytyczne dotyczące pielgrzymek. Czy niezaszczepieni mogą iść na Jasną Górę? Maksymalna liczba to 300 osób, nie licząc zaszczepionych. » więcej 2021-05-20, godz. 09:54 Jubileuszowy Rok Ignacjański w Kościele W czwartek rozpoczyna się Jubileuszowy Rok Ignacjański, który w Towarzystwie Jezusowym na świecie będzie trwał do 31 lipca przyszłego roku. » więcej 2021-05-16, godz. 10:07 Katolicy świętują Wniebowstąpienie Pańskie Dziś Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Choć miało to miejsce 40 dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa, to ze względu na wolne od pracy katolicy w Polsce obchodzą ten dzień w niedzielę, po to by móc… » więcej 2021-05-15, godz. 18:30 Księża odwiedzają chorych. "Jestem zbyt słaby, żeby iść do kościoła" Raz w miesiącu z Komunią Św. do chorych przychodzą kapłani. To okazja dla tych, którzy nie mogą spowiadać się lub uczestniczyć we Mszy Św., by przyjąć sakramenty w domu. » więcej 2021-05-13, godz. 18:07 Wokaliści z regionu na koncercie papieskim w Wadowicach Młodzi wokaliści z Gminy Mieszkowice: Michalina Lewandowska i Maksymilian Szacht zaśpiewają w koncercie "Modlę się i przebaczam" w Wadowicach. » więcej 2021-05-13, godz. 15:05 Kaplica fatimska koło Goleniowa. "Człowiek może opowiedzieć tu historię swojego życia" 13 maja obchodzimy 104. rocznicę objawień fatimskich, a od 2015 roku na terenie diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku koło Goleniowa znajduje się kaplica maryjna, jedyna w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej… » więcej 2021-05-13, godz. 07:53 Zamach na papieża i objawienia fatimskie 13 maja mija 40. rocznica zamachu na Jana Pawła II. Na życie papieża targnął się Turek Mehmet Ali Agca strzelając na Placu Świętego Piotra. Nigdy jednak nie udało się do końca ustalić wspólników i tła zamachu. Papież uważał… » więcej 2021-05-06, godz. 07:21 Skazani zbudowali kościół dedykowany Prymasowi Wyszyńskiemu [ZDJĘCIA] Skazani z zakładu karnego budowali kościół w Chominie, który we wrześniu podczas konsekracji otrzyma za patrona bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. » więcej 2021-05-04, godz. 13:31 Będzie kolejne sanktuarium w regionie Kościół w Kobylance otrzyma tytuł bł. Stefana Wyszyńskiego i zostanie w nim ustanowione sanktuarium Prymasa Tysiąclecia. » więcej
56575859606162