Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio opowiadał o swojej wierze w niedzielnej audycji "Religia na fali" w Radiu Szczecin.
Patryk Dobek, który zdobył brązowy krążek w biegu na 800 metrów śpiewa w chórze w cerkwi prawosławnej.

- Poznałem prawosławie, kiedy miałem 20 lat. Kiedy byłem dojrzały, zrozumiałem że Bóg mnie tu postawił i to jest droga, którą trzeba podążać. Wydaje mi się, że to jest sprawa indywidualna, jak ktoś pokazuje wiarę chrześcijańską - powiedział Dobek.

Wszyscy w cerkwi kibicowaliśmy Patrykowi - przyznaje ks. Paweł Stefanowski, proboszcz parafii prawosławnej pw. św. Mikołaja w Szczecinie. - To dobry chrześcijanin, a świadectwo jest ogromnie ważne, szczególnie w dzisiejszych czasach.

- Możemy mówić, że nie powinniśmy manifestować pewnych rzeczy, ale przecież pierwsi chrześcijanie manifestowali swoją wiarę. Męczennicy, którzy umierali za swoją wiarę, śpiewali pieśni nabożne. Wszyscy, którzy głęboko wierzyli, z krzyżem na piersi, nakładając na siebie krzyż, byli gotowi umierać za Chrystusa. To jest zaświadczenie tego, co jest najważniejsze w naszym życiu i myślę, że nie ma w tym nic zdrożnego - powiedział ks. Stefanowski.

Cała rozmowa ze sportowcem i proboszczem z cerkwi prawosławnej w audycji katolickiej "Religia na fali".
Patryk Dobek, który zdobył brązowy krążek w biegu na 800 metrów śpiewa w chórze w cerkwi prawosławnej.
Wszyscy w cerkwi kibicowaliśmy Patrykowi - przyznaje ks. Paweł Stefanowski, proboszcz parafii prawosławnej pw. św. Mikołaja w Szczecinie.

Dodaj komentarz 4 komentarze

Mam egzystencjalne pytanie do chrześcijan- jak to jest że z jednej strony wierzycie z boski plan, a z drugiej, niemal codziennie, modlicie się żeby coś w tym planie jednak zmienić?
"manifestowali swoją wiarę. Męczennicy, którzy umierali za swoją wiarę, śpiewali pieśni nabożne. Wszyscy, którzy głęboko wierzyli (...). To jest zaświadczenie tego, co jest najważniejsze w naszym życiu i myślę, że nie ma w tym nic zdrożnego"
Jestem pewien, że talibowie TEŻ by się podpisali pod takimi stwierdzeniami.
I dlatego uważam, że wszelkie narzucanie własnych przekonań religijnych innym jest złem.
Twoja wiara w Allacha, Chrystusa, Wisznu czy Latającego Potwora Spaghetti jest twoją PRYWATNĄ sprawą.
Wzajemne relacje ludzi nie powinny sie opierać o wyimaginowane zalecenia nieistniejących istot.
Bo raczej prędzej niż później prowadzą do krwawej przemocy chcących udowodnić, że ich bóg jest lepszy lepszy i bardziej miłosiernych od boga tych, których właśnie zarzynają....
@JanNowak - ciągle męczysz czytelników portalu swoimi pełnymi "tolerancji" i "miłości" wpisami sławiącymi PO i potępiającymi PiS. A teraz nagle wyjeżdżasz z tekstem, że sportowiec nie ma prawa mówić o swojej wierze? Bo to prowadzi do wojen? I jeszcze porównanie do talibów?
Człowieku - jesteś chory z nienawiści! Jesteś katolikofobem!
Nie wiem spod jakiego kamienia wypełznął Jan Nowak, ale tyle nienawiści w jednym człowieku to aż zadziwiające. Poza tym, że pisze brednie najczęściej

Zobacz także

2019-12-28, godz. 20:48 Brat Alois we Wrocławiu: uwierzmy, że Bóg nas prowadzi Przeor Wspólnoty z Taize, brat Alois wyraził nadzieję, że Duch Święty pomoże chrześcijanom zachować odwagę i pomysłowość "w tym okresie historii ludzkości, kiedy wszystko zmienia się w zawrotnym tempie". » więcej 2019-12-28, godz. 14:07 Ewangelicko-luterański Kościół Szwecji traci wiernych W ciągu 10 lat liczba członków Kościoła zmniejszyła się prawie o milion osób. » więcej 2019-12-28, godz. 09:44 "Z tysiącami młodych ludzi iść do źródeł wiary". Ze Szczecina na spotkanie Taize W sobotę rozpocznie się 42. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez Wspólnotę z Taizé. Do Wrocławia przyjedzie ponad 20 tys. młodych z prawie 70 krajów. » więcej 2019-12-26, godz. 14:22 Żywa, kolorowa i rozśpiewana. Szopka w "Sercu" [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ] Jest kucyk, dwa koziołki, kury i gołębie. Tłumy mieszkańców Szczecina odwiedzają żywą szopkę przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. » więcej 2019-12-26, godz. 08:54 Dwa kościoły do konsekracji przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia Poświęcenie dwóch kościołów w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej będzie jednym z najbardziej znaczących akcentów dziękczynienia za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kościele nad Odrą i Bałtykiem. Prymas Tysiąclecia… » więcej 2019-12-25, godz. 20:04 Polacy na Ukrainie odnawiają tradycje obchodzenia Bożego Narodzenia Boże Narodzenie w czasach komunizmu w Związku Radzieckim świętowano w ukryciu, obecnie można to robić już bez przeszkód. Polacy na Ukrainie odnawiają tradycje obchodzenia Bożego Narodzenia. Pomaga im w tym Kościół. » więcej 2019-12-25, godz. 09:44 Życzenia arcybiskupa Andrzeja Dzięgi [WIDEO, ZDJĘCIA] Idźmy jako wspólnota niepodzielona, jako rodzina z Chrystusem pod opieką Maryi w nowy czas - mówi abp Andrzej Dzięga. » więcej 2019-12-24, godz. 09:38 Radiowa transmisja z Pasterki w Bazylice Archikatedralnej Radio Szczecin przeprowadziło bezpośrednią transmisję z Pasterki w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. » więcej 2019-12-24, godz. 08:21 Bożonarodzeniowy rozejm nauką w czasach pokoju. O czym mówi wydarzenie z Ypres Ludzie nie kłóćcie się, przypomnijcie sobie o bożonarodzeniowym rozejmie - mówi ks. Jarosław Bilicki dla Radia Szczecin. » więcej 2019-12-24, godz. 08:02 Pewne potrawy pojawiały się tylko na bogatych stołach Ryby dla bogatych, groch i konopie dla ubogich. Staropolska Wigilia wyglądała nieco inaczej niż dziś. » więcej
90919293949596