Szczecińska Lista Przebojów
Radio SzczecinRadio Szczecin » Szczecińska Lista Przebojów » ARCHIWUM » WIELKI JUBILEUSZ
Fot. Łukasz Szełemej
Fot. Łukasz Szełemej
Przez cały piątek, 30 lipca prezentowaliśmy na antenie naszego radia najpopularniejsze slipowe przeboje wszech czasów, a wieczorem od 18 do 22 odbyła się wielka gala podczas której razem z obecnymi i byłymi prezenterami listy zaprezentowaliśmy podsumowanie tysiąca notowań!
Szczecińska Lista Przebojów (SLiP) ruszyła 9 czerwca 1991. Prowadzili ją na początku Darek Gibała i Krzysztof Kukliński. Z biegiem lat zmieniał się skład prowadzących. Wśród nich byli Joanna Tyszkiewicz, Marcin Gondziuk, Przemysław Thiele, Piotr Rokicki i Sebastian Roszkowski. Obecnie prowadzą ją Marcin Gondziuk i Sebastian Roszkowski.
"SLiP to kawał mojej osobistej historii. Pomimo, że świat się zmienia, także i ten muzyczny, to emocje związane z powstawaniem każdego notowania są wciąż tak samo intensywne. Kiedyś wizja tysięcznego notowania wydawała się niesamowicie odległa, wręcz nierzeczywista. Dziś staje się to faktem... Czas więc na święto. A potem rozpoczynamy kolejny tysiąc!" - mówi Marcin.
W piątek 30 lipca, o godzinie 10:30 ze Szczecina do Świnoujścia wyruszył specjalny autobus ze zdobywcami "certyfikatów SLiP’u". Bić się o nie można było do piątku 23 lipca br. w SLiP'owych konkursach. Każdy posiadacz "certyfikatu" już na miejscu otrzymał paczkę z prezentami. Od 18 do 22 na plaży w specjalnym notowaniu przedstawionych zostało 30 najpopularniejszych przebojów w historii SLiP'u. Notowanie było transmitowane na antenie prosto ze Świnoujścia. Każda osoba z „certyfikatem” uczestniczyła w konkursie o nagrodę główną – profesjonalny laptop ufundowany przez firmę Vobis.
Partnerami 1000 wydania SLiP byli: Miasto Szczecin, Piekarnia - Cukiernia Asprod, Vobis i Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" w Świnoujściu.