Szczecińska Lista Przebojów
Radio SzczecinRadio Szczecin » Szczecińska Lista Przebojów
Faded Love
LEONY
video >>


Niemiecka piosenkarka Leony dała się poznać ze współpracy z didżejami, nagrywając m.in. z Vize i Imanbekiem nową wersję przeboju Modern Talking ,,Brother Louie”. Ostatnio u Alana Walkera i Vize zaśpiewała ,,Space Melody”. Teraz solo lansuje piosenkę ,,Faded Love”, opartą na melodii z hitu grupy O-Zone ,,Dragostea Din Tei" z 2004 roku.
Cliché
KAROLINA STANISŁAWCZYK
video >>


To zapowiedź debiutanckiego albumu Karoliny Stanisławczyk, który ma ukazać się wiosną tego roku. To jej kolejna piosenka wyprodukowana przez Don Juana, czyli Jonatana Chmielewskiego z duetu MIYO. Utwór „Cliché" nawiązuje stylistycznie do muzyki lat 80. Słychać w nim zresztą cytat muzyczny z przeboju grupy Bajm ,,Co mi panie dasz”. Karolina Stanisławczyk to 20-letnia wokalistka, pianistka i autorka tekstów. Początki jej kariery to udział w wielu konkursach wokalnych i przeglądach piosenek. Swój głos kształciła w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Obecnie pracuje nad debiutanckim albumem. Znajdą się na nim produkcje MIYO i Don Juana, USL (Under Sea Level Music), Black Kiss Records oraz młodego, świetnie zapowiadającego się producenta Mikołaja Urbaniaka. Obok autorskich piosenek, na płycie usłyszymy również dwa covery: „Cry Me A River" Justina Timberlake`a oraz „Zaopiekuj się mną" grupy Rezerwat.
A Million On My Soul (Remix)
MOSES & EMR3YGUL feat. ALEXIANE
video >>


Ta piosenka oryginalnie ukazała się już 3 lata temu. Kanadyjska piosenkarka Alexiane nagrała ją wówczas na potrzeby filmu ,,Valerian i miasto tysiąca planet”. Teraz na rynek trafił remiks, który przygotowali tureccy producenci Moses i EMR3YGUL.
Space Me (Edward Artemyev)
VIZE & ALAN WALKER feat. LEONY
video >>


Norwesko-angielski DJ Alan Walker i niemiecki duet Vize połączyli siły, czego efektem jest utwór zatytułowany ,,Space Melody”. Utwór ten oparty jest na melodii rosyjskiego kompozytora filmowego Edwarda Artemyeva z filmu „Syberiada” z 1979 roku. Zaśpiewała niemiecka wokalistka Leony.
Let Me Reintroduce Myself
GWEN STEFANI
video


Bardzo przekornie zatytułowała swoją nową piosenkę Gwen Stefani, niejednokrotnie już wygrywająca na naszej liście zarówno solo jak i z zespołem No Doubt. ,,Ten utwór to mój sposób na powiedzenie, że wracam z nową muzyką. To zabawna, lekka piosenka. Chciałam stworzyć coś, co sprawi ludziom radość. Zamysłem było stworzenie czegoś bardziej nostalgicznego, dlatego postanowiłam odnieść się do elementów ska i reggae, do których chętnie sięgaliśmy w No Doubt. Wciąż jestem tą samą Gwen, ale daję od siebie coś nowego, bo najwyższy czas, abyście znów o mnie usłyszeli" - powiedziała Gwen.
Exotica
PURPLE DISCO MACHINE feat. MIND ENTERPRISES
video >>


"Exotica" to nowy utwór Purple Disco Machine – producenta, który uczynił z inspiracji brzmieniem disco i funku z lat 80. swój znak rozpoznawczy. Odniósł wielki międzynarodowy sukces z piosenką ,,Hypnotized" (pięć razy na miejscu pierwszym na naszej liście). „Exotica” to efekt współpracy z włoskim elektro-funkowym producentem Mind Enterprises, który składa hołd niemieckim i włoskim nagraniom euro disco, których Tino (prawdziwe imię Purple Disco Machine) słuchał dorastając. Utwór oparty jest na samplu z klasyka italo disco „Void Vision” Cyber People. Towarzyszy mu stylowa animacja, wypełniona żywymi kolorami, egzotycznymi zwierzętami, przywołującymi odległe krainy.
Worth It
GROMEE feat. ASDIS
video >>


Po sukcesie polskiego singla „Powiedz mi (kto w tych oczach mieszka)” Gromee proponuje tym razem anglojęzyczny utwór ,,Worth It”, nagrany z wokalistką z Islandii, Asdis. ,,Muzyka nie ma granic a do tego sprawia że czujemy się wolni. „Worth it” jest dla mnie idealnym przykładem mojej muzycznej wolności i powrotu do stylu funky, disco lat 80” - powiedział Gromee.
kalandyk
kalandyk
Mimo wszystko
GRACJAN KALANDYK
video >>


Gracjan Kalandyk to wokalista, kompozytor i autor tekstów. Publiczności dał się poznać jako uczestnik IV edycji programu „X-Factor" oraz V edycji programu „The Voice Of Poland". W 2018 zadebiutował albumem „Dwa słowa", a już wkrótce ukaże się jego drugi album, „Wilk". Po singlu „Wilk", który miał swoją premierę w maju, przyszedł czas na kolejną zapowiedź nowej płyty Gracjana. Utwór „Mimo wszystko" to wynik współpracy z producentami Michałem Lange oraz Marcinem Makowcem.
Retro w głowie
MARCIN SÓJKA
video >>

Zwycięzca 9. edycji „The Voice Of Poland" i zdobywca Karolinki, czyli głównej nagrody publiczności na 56. KFPP w Opolu 2019 od zawsze i na przekór modom, również tym muzycznym, już przy debiutanckim świetnie przyjętym albumie „Kilka prawd", deklarował, że jest człowiekiem na wskroś analogowym. A że w swoim uwielbieniu do wszystkiego co vintage jest konsekwentny, credo i światopogląd wyraził dobitnie w przekazie utworu i wizji klipu „Retro w głowie".
Nie mów nic nikomu
SONIA MASELIK
video >>


Sonia Maselik to wokalistka, kompozytorka oraz autorka tekstów pochodząca z Piekar Śląskich. Ukończyła szkołę muzyczną im. Mieczysława Karłowicza II stopnia w Katowicach, gdzie stawiała swoje pierwsze kompozytorskie kroki. Sonia próbowała swoich sił m.in. w programach Must Be The Music czy Mam Talent. „Nie mów nic nikomu” to jej najnowszy singiel, a zarazem nowy muzyczny rozdział. W tym utworze wokalistka w sposób humorystyczny opowiada o tym, że nie warto przejmować się hejtem oraz plotkami, jakie czasem powstają na nasz temat. Plotki żyją zawsze własnym życiem i nie mają pokrycia z rzeczywistością. Należy kochać siebie za to jakimi jesteśmy naprawdę. Piosenka łączy w sobie elementy popu oraz stylu retro z lat 60-tych.
1234567