Szczecińska Lista Przebojów
Radio SzczecinRadio Szczecin » Szczecińska Lista Przebojów » ARCHIWUM » SZYMON NADAJE
23-latka, na którą BBC skierowało swoje czułki, typując ją do "Sound Of 2012" jako nadzieję muzyczną na tenże rok właśnie. Wygrał Michael Kiwanuka, ale niezrażona Lianne La Havas ruszyła w świat zdobywać publikę. Ojciec dziewczyny jest Grekiem, matka pochodzi z Jamajki. On nauczył ją podstaw gry na gitarze i keyboardzie, ona zasłuchana w Jill Scott i Mary J. Blige, skutecznie karmiła córkę soulowym feelingiem. No a z racji tego, że dziewczyna dorastała w Londynie to zetknięcie ze sceną było tylko kwestią czasu.
La Havas ma na koncie dopiero dwie EPki i piosenkami, które na nich się znajdują, wypełnia koncerty. Przemyca pewnie też utwory, które znajdą się na debiutanckiej płycie. Ta ujrzy światło dzienne dopiero w połowie lipca i ma nazywać się "Is Your Love Big Enough". Ma ją wydać Warner Bros, więc cała machina promocyjna jeszcze pewnie na dobre nie ruszyła. Póki co, trzydziestego kwietnia ukaże się singiel "Lost & Found" - piękna balladka, którą tu w Dublinie zaśpiewała jako ostatnią. Ostatnią przed bisami, ale ja nie mogłem zostać na bis, musiałem, niestety, wyjść. I pewnie wtedy zaśpiewała "Gone" - moją kolejną faworytkę, gdyż nie doczekałem się jej podczas głównego setu. A czego się doczekałem? Było "No Room For Doubt" z zapadającym w pamięć refrenem "we all make mistakes, we do, I learnt from you..." oraz leciutkie, zwiewnie zaśpiewane "Age" z tekstem o tym, że miłość pokonuje bariery wieku ("so is it such a problem that he's old? As long as he does whatever he's told..."). I jeszcze "Forget" dedykowany swojemu ex-chłopakowi oraz kower "He Loves Me" z repertuaru Jill Scott. Jedna z jej ukochanych piosenek, tak wynikało z zapowiedzi. Lianne La Havas ma świetną barwę głosu, niezły warsztat, ale z pewnością medialnie rozpieszczana nie będzie. Za mało w tych piosenkach popowych, chwytliwych melodii. To miejsce już zajęła Emeli Sande. To ją już podchwyciły stacje radiowe. W każdym razie ja tam kibicuję pani La Havas i czekam na płytę.
Muszę wspomnieć jeszcze o muzyku, którego Lianne La Havas zabrała ze sobą w trasę, a który otwiera jej występy. Marques Toliver - facet jest niesamowity, łączy swój mocny, soulowy głos z dźwiękiem skrzypiec. Czy to R'n'B? A może muzyka poważna? Czy wrzucić go do wielkiego wora z napisem "muzyka alternatywna"!? Ekspresyjne piosenki współgrają z jego ekspresyjnym zachowaniem scenicznym. Gość zasługuje na zdecydowanie większą publiczność! A ja po raz pierwszy od lat złapałem się na tym, że nie chciałem by wykonawca supportujący główną gwiazdę kończył swój występ :) Pan Toliver należy najwidoczniej do fanów twórczości Lianne La Havas, bo podczas jej koncertu siedział pod sceną i śpiewał po cichu wszystkie piosenki, które wykonywała.
 

Zobacz także

2012-11-18, godz. 00:37 DEAD CAN DANCE Bord Gais Energy Theatre, Dublin, 28 października 2012 Kolejna dziura w moich koncertowych marzeniach została załatana. Zobaczyłem występ zespołu Dead Can Dance! Zespołu, który dla wielu Polaków jest wyjątkowy… » więcej 2012-10-03, godz. 08:13 LEONARD COHEN Grounds of Royal Hospital Kilmainham (Irish Museum of Modern Art), Dublin, 14 września 2012 "Wczoraj wieczorem, trzynastego listopada 2019 roku w wieku osiemdziesięciu pięciu lat zmarł słynny kanadyjski kompozytor, poeta, powieściopisarz Leonard… » więcej 2012-08-22, godz. 08:21 MADONNA Aviva Stadium, Dublin, 24 lipca 2012 Koncert jeszcze się nie rozpoczął, a ja już byłem cały mokry. I bynajmniej nie z podniety, że za chwilę miałem zobaczyć na własne oczy Madonnę. Po… » więcej 2012-06-19, godz. 08:46 Forbidden Fruit Festival Grounds of Royal Hospital Kilmainham, Dublin, 4 czerwca 2012 Druga edycja dublińskiego festiwalu Forbidden Fruit już za nami. Długi weekend (Bank Holiday Weekend) minął jak zwykle za szybko ;) Od zeszłego roku w czerwcowy… » więcej 2012-05-14, godz. 01:51 ALABAMA SHAKES Academy 2, Dublin, 5 maja 2012 Wszystko zaczęło się kilka lat temu w Ameryce, w stanie Alabama, gdy studentka psychologii Brittany Howard zaczęła spotykać się po zajęciach z kolegą… » więcej 2012-05-08, godz. 20:57 CHARLENE SORAIA The Sugar Club, Dublin, 29 kwietnia 2012 Na tę wokalistkę "natknąłem się" w serwisie Youtube jakiś miesiąc temu, gdzieś tak pod koniec marca 2012 roku. Usłyszałem jej wersję utworu "Wherever… » więcej 2012-04-15, godz. 23:53 KORN J DEVIL, DOWNLINK Olympia Theatre, Dublin, 1 kwietnia 2012 Przyznaję, że nigdy nie byłem fanem Limp Bizkit i Linkin Park. Nie byłem też fanem żadnej innej grupy, którą można wrzucić do worka z napisem nu-metal… » więcej 2012-03-25, godz. 09:37 MARK LANEGAN BAND The Academy, Dublin, 7 marca 2012 Od ilości projektów, w których brał udział Mark Lanegan może zakręcić się w głowie. Przede wszystkim przechodzi do historii ze swoim Screaming Trees… » więcej 2012-02-11, godz. 23:29 Old Ideas LEONARD COHEN Old IdeasLEONARD COHEN "Chcę porozmawiać z Leonardem, Jest sportowcem i pasterzem, Jest wygodnie żyjącym Leniwym draniem..." . » więcej 2011-12-18, godz. 11:17 FISH Whelans, Dublin, 11 grudnia 2011 "Jeśli jest tam, kto na górze, Może rzuciłby mi linę, Wyciągnął pomocną dłoń, okazał trochę zrozumienia I udzielił odpowiedzi na gnębiące… » więcej
12345