Szczecińska Lista Przebojów
Radio SzczecinRadio Szczecin » Szczecińska Lista Przebojów
Jestem kwiatkiem
KINNY ZIMMER
video >>


Po sukcesie ,,Rozmazanej kreski" Kinny Zimmer przygotował cały debiutancki album, zatytułowany ,,Letnisko". Pod pseudonimem Kinny Zimmer kryje się 22-letni Wiktor Jakowski. Jest aktualnie jednym z najpopularniejszych raperów w Polsce. Piosenki z jego debiutanckiego albumu zdominowały ostatnio listę najpopularniejszych piosenek w serwisie Spotify.
Jak dla mnie
BEATA KOZIDRAK
video >>


Beata Kozidrak kontynuuje współpracę z Arkiem Koperą i Mariuszem Obijalskim, z którymi nagrała przebojowy ,,Gambit” i ponownie przenosi Beatę w klimat tanecznych lat 80. Ejtisowy charakter będzie miał cały nowy album solowy tej piosenkarki. Premiera nowego wydawnictwa zaplanowana jest na koniec tego roku. Piosence ,,Jak dla mnie” towarzyszy musicalowy, osadzony w szkolnej scenerii, teledysk z udziałem Jolanty Fraszyńskiej i Cezarego Kosińskiego.
Hold My Hand
LADY GAGA
video >>


To piosenka nagrana do filmu „Top Gun: Maverick” z Tomem Cruise’em w roli głównej. Film trafi do kin w Polsce już 27 maja. ,,Kiedy pisałam piosenkę do filmu „Top Gun: Maverick”, nie zdawałam sobie sprawy, jak wielu warstw filmu będzie dotykać, ani jak bardzo będzie się odnosić do mojej własnej psychiki oraz do natury świata, w którym przyszło nam żyć. Pracowałam nad tym utworem od lat, wciąż go doskonaląc i próbując nadać mu nasz styl i charakter. Chciałam stworzyć piosenkę, w której dzielimy się naszą głęboką potrzebą bycia zrozumianym i próbą zrozumienia siebie nawzajem, tęsknotą za bliskością, gdy czujemy się tak daleko, ale i umiejętnością doceniania bohaterów życia. Jestem bardzo wdzięczna Tomowi, Hansowi i Joe za daną mi możliwość, wspaniale było pracować z nimi. Ja, BloodPop, Ben Rice i wszyscy inni, którzy pracowali z nami nad tą piosenką, jesteśmy podekscytowani, że możemy się nią z wami podzielić. To list miłosny do świata w bardzo trudnych chwilach i po nich. Od tak dawna chciałam, żebyście ją usłyszeli” – napisała Lady Gaga.
Maybe You're The Problem
AVA MAX
video >>


,,Każdy mówi: „Nie chodzi o ciebie, tylko o mnie”, ale czasami problemem naprawdę nie jestem ja, tylko właśnie ty!!!” - wyjaśnia Ava Max temat swojej najnowszej piosenki i dodaje: ,,Świetnie się bawiłam przy tworzeniu tego kawałka. Nowa muzyka, nad którą pracuję, jest najbardziej osobistą, jaką kiedykolwiek stworzyłam. Nie mogę się doczekać, kiedy się nią z wami podzielę”. Ava Max umieściła już 10 przebojów na naszej liście, ale jak dotąd tylko ,,So Am I” notowany był na pozycji nr 1.


Ostatnia nadzieja
SANAH & DAWID PODSIADŁO
video >>


,,Uczta", taki tytuł nosi nowy album Sanah, na którym artystka zgromadziła grono niesamowitych gości: Natalia Grosiak, Kwiat Jabłoni, Grzegorz Turnau, Artur Rojek, Dawid Podsiadło, Igor Herbut, Daria Zawiałow, Ania Dąbrowska, Miętha i Vito Bambino. Dwie piosenki z tej płyty już trafiły na naszą listę. Mowa o ,,Szarym świecie" z Kwiatem Jabłoni i ,,Eldorado" z Darią Zawiałow. A kolejnym utworem, który szczególnie się podoba jest ,,Ostania nadzieja" z Dawidem Podsiadło.
As It Was
HARRY STYLES
video >>


Harry Styles, gwiazda zespołu One Direction i laureat Grammy zapowiada nowy solowy album! Płyta zatytułowana ,,Harry’s House” ukaże się 20 maja. To będzie jego trzeci solowy album. Płytę promuje singiel z piosenką ,,As It Was”, do której nakręcono intrygujący wizualnie teledysk, wyreżyserowany przez ukraińską reżyserkę Tanu Muino. Harry Styles 18 lipca tego roku wystąpi na koncercie w Polsce, zaśpiewa w Krakowie.
Kick
DEF LEPPARD
video >>


Def Leppard, legendarna hardrockowa grupa z Anglii, zapowiada pierwszy album od 7 lat. Płyta zatytułowana „Diamond Star Halos” ukaże się 27 maja. Będzie to dwunasta studyjna płyta Def Leppard. ,,Zawsze staraliśmy się tworzyć muzykę, która poprawi ludziom nastrój. Chcemy odciąć się od polityki, od wszystkiego, co dzieje się na świecie i z czym musimy się zmagać. I taki był też główny zamysł tego albumu. Nie chcieliśmy nagrać płyty o tym, co tu i teraz. Chcieliśmy po prostu nagrać klasyczny album” – powiedział lider grupy, Joe Elliott. I w takim właśnie klasycznym stylu Def Leppard utrzymany jest pierwszy singiel z tej płyty, zatytułowany ,,Kick”. Warto dodać, że na początku lat 90 grupa ta zanotowała dwa przeboje w pierwszej dziesiątce Szczecińskiej Listy Przebojów, najpierw ,,Let’s Get Rocked”, a potem ,,Two Steps Behind”.
Mamo tyś płakała
SANAH & IGOR HERBUT
video >>


,,UCZTA - określenie oznaczające miłe spędzanie czasu. To wspólne zasiadanie do stołu, a przy tym stole, ludzie mogą się zjednoczyć. UCZTA to najważniejszy do tej pory projekt w moim życiu. Zapraszam Was do swojego stołu - tym razem nie tylko po to, aby dzielić się muzyką, ale przede wszystkim sercem. Przed Wami utwór „Mamo tyś płakała", do napisania którego inspiracją była kompozycja Stanisława Moniuszki „Prząśniczka". Igor, dziękuję Ci, że zechciałeś być jego częścią” – tak właśnie Sanah zapowiedziała swoje nowe dzieło muzyczne. Wszystkie dochody z tej piosenki przekazane zostaną stowarzyszeniu SIEMACHA. Jest to organizacja zaangażowana w pomoc ofiarom konfliktu, a w szczególności dzieciom.
Headlights
ALOK, ALAN WALKER, KIDDO
video >>


Brazylijski didżej Alok połączył siły z norweskim producentem muzycznym Alanem Walkerem. Alan Walker powiedział: ,,Po raz pierwszy pracowałem nad piosenką z Alokiem i było to świetne doświadczenie. Do tego jeszcze wsparła na swoim niezwykłym głosem Kiddo. Efektem połączenia trzech naszych charakterów jest właśnie ta piosenka”. Kiddo to szwedzka piosenkarka, którą znamy m.in. z dwóch przebojów: ,,Alright” z Alle Farben i ,,Alle We Got’ z Robinem Schulzem.
The Joker And The Queen
ED SHEERAN & TAYLOR SWIFT
video >>


Taylor Swift i Ed Sheeran nie ukrywają, że bardzo się lubią. Po raz pierwszy nagrywali razem 10 lat temu, czego efektem był piosenka ,,Everything Has Changed”, wydana na albumie Taylor Swift ,,Red”. Potem były kolejne wspólne nagrania: ,,End Game" w roku 2017 oraz "Run (Taylor's Version)" w roku 2021. Teraz ponownie połączyli siły, by nagrać w duecie piosenkę ,,The Joker And The Queen”, którą oryginalnie Ed Sheeran nagrał solo i wydał w roku ubiegłym na płycie ,,= (equals)”.
1234567