Szczecińska Lista Przebojów
Radio SzczecinRadio Szczecin » Szczecińska Lista Przebojów
Cooped Up
POST MALONE & RODDY RICCH
video >>


Piosenka ta zapowiada czwarty album w dyskografii Post Malone'a. To z pewnością jedna z najbardziej wyczekiwanych płyt w tym roku, szczególnie na rynku amerykańskim. Album zatytułowany „Twelve Carat Toothache” ukaże się 3 czerwca. Będzie to jednocześnie pierwsze długogrające dzieło artysty od trzech lat, następca platynowego „Hollywood’s Bleeding”, które trafiło na szczyt zestawienia Billboard Top 200. „Cooped Up” to druga współpraca Posta i Roddy’ego. W 2019 roku raper z Compton pojawił się w remiksie pięciokrotnie platynowego hymnu Posta „wow”.
Kuloodporny
PLANBE & SIR MICH
video >>


Sir Mich, wieloletni producent Tedego, nagrał nowy album z PlanemBe. Płyta nosi tytuł ,,Flamingo”. To pierwszy wspólny album duetu PlanBe & Sir Mich. Gościnnie udzielają się Klaudia Szafrańska, Young Igi, Wac Toja, CatchUp, Mr. Polska, Siles oraz Miętha. Płytę promuje piosenka ,,Kuloodporny”, do której nakręcony został bardzo ciekawy teledysk w formie master shota. W videoklipie pojawiają się komentarze, które znaleźć można pod poprzednimi utworami autorstwa PlanaBe.
Niemiłość
ANIELI
video >>


Anieli prezentują drugi singiel zapowiadający ich debiutancki album, którego premiera jest planowana na połowę roku. Anieli to nowy duet powracającej Joanny Prykowskiej i Pawła Krawczyka z grupy HEY. W styczniu ukazał się ich pierwszy singiel ,,Jaśniejąca” z gościnnym udziałem Katarzyny Nosowskiej, w życiu prywatnym żony Pawła i… bliskiej przyjaciółki Asi ze spędzonych wspólnie w Szczecinie lat nastoletniej młodości. Drugi singiel „Niemiłość” przybliża nas do wyczekiwanej premiery całego albumu! To kolejna, bardzo kobieca piosenka prezentująca Joannę Prykowską w pełni możliwości wokalnych i tekstowych. Wokalistka wcieliła się także w główną rolę w teledysku do „Niemiłości”, opowiadającym historię samotności i pozornego szczęścia, które daje materialne bogactwo. ,,Mojej bohaterce pieniądze szczęścia nie dały. Zawiodły ją do niemiłości. Czy znajdzie się jeszcze ktoś, kto wyrwie ja z odrętwienia - ktoś, kto zdejmie z niej całą fasadę sztuczności i otworzy ją na nią samą? Zapraszam do obejrzenia teledysku i poszukania odpowiedzi” – powiedziała Joanna Prykowska.

Brudas
IGO
video >>


Po wieloletnim graniu z chłopakami z zespołu Clock Machine oraz kooperacji w elektronicznym duecie Bass Astral x Igo, Igo postanowił pójść solo. Na początek przedstawił ,,Helenę”, która dotarła do trzeciego miejsca naszej listy. Teraz do promocji trafia ,,Brudas”. ,,Nad „Brudasem” pracowaliśmy w cztery osoby. Tekst napisałem wspólnie z Vito Bambino, a muzykę razem z Bartkiem Dziedzicem, i Alexem Krzyżanowskim. Muzycznie chcieliśmy oddać klimat hip-hopu z końca lat dziewięćdziesiątych. Można to usłyszeć w chóralnych refrenach i bujających zwrotkach. Natomiast warstwa tekstowa jest swoistą kontrą do typowej historii miłosnej znanej z większości romantycznych piosenek. Jest tu miejsce zarówno na łzy, jak i szczęście - tak jak w życiu” – powiedział o tej piosence Igo.
Swobodnie
ANIA KARWAN
videoclip >>


,,Ta piosenka to początek mojej nowej drogi. Znalazłam odwagę na błędy, zdjęłam wstyd, oczekiwania i pretensje. Ten utwór to dojrzałe rozstanie. Z kim, z czym? Ze wszystkim, z czym nie było mi po drodze. Kiedy kolejny raz czujemy już bezsilność, to moment, w którym warto zebrać się na odwagę i w dojrzały sposób powiedzieć sobie dość. Każdy ma do tego prawo” – tak o swoim najnowszym utworze ,,Swobodnie” opowiada Ania Karwan, która w ten sposób otwiera nowy rozdział w swojej karierze. Zmienia kierunek i jednocześnie też zadebiutuje jako autorka tekstów i muzyki. Jej drugi album ukaże się jesienią tego roku.
Szary świat
SANAH & KWIAT JABŁONI

video >>

„To najważniejszy do tej pory projekt w moim życiu" – tak o swoim nowym albumie ,,Uczta” mówi Sanah. Niedawno poznaliśmy już jeden utwór z tej płyty ,,Mamo tyś płakała”, w duecie z Igorem Herbutem, a teraz ujawniona została piosenka ,,Szary świat”, nagrana z duetem Kwiat Jabłoni, który tworzy rodzeństwo Kasi i Jacka Sienkiewiczów (dzieci Kuby Sienkiewicza, lidera Elektrycznych Gitar). ,,Szary świat” to opowieść o często brutalnej codzienności, która jednak czasem nabiera pięknych barw. Bo szary świat to przecież świat każdego z nas. Zwykły, codzienny, normalny, smutny, a zarazem piękny świat. To marzenia, dramatyczne i romantyczne historie, wzloty i upadki. To chwile zapomnienia, przeplatane szarą rzeczywistością.
Dzieci u dziadków
PAWEŁ DOMAGAŁA
video >>


,,To jedna z nielicznych sytuacji, gdzie wszyscy są wygrani. I to wygrani naprawdę, a nie jak w komedii ,,Bruce Wszechmogący". Chodzi o dni, kiedy dzieci są u dziadków. Szczęśliwe dzieci, wniebowzięte babcie, dumni dziadkowie i rodzice z czasem dla siebie” – mówi Paweł Domagała. Tekst napisał sam Paweł Domagała, muzykę skomponował razem ze swoim stałym współpracownikiem Łukaszem Borowieckim. „Dzieci u dziadków” to piosenka z nowej płyty duetu Domagała & Borowiecki „Narnia”. Jej tytuł nawiązuje do ulubionej książki Pawła „Opowieści z Narnii” C. S. Lewisa. Premiera płyty w listopadzie 2022 roku.
My Love
FLORENCE + THE MACHINE
video >>


13 maja ukaże się piąta studyjna płyta w dyskografii Florence + the Machine, zatytułowana „Dance Fever”. Piosenki na tę płytę powstawały w czasie pandemii. W tym czasie Florence zdała sobie sprawę, że najbardziej brakuje jej klubów, tańca i koncertów Na nowej płycie dostajemy więc Florence w najlepszym wydaniu, czyli jako festiwalową boginię z porywającymi hymnami. Prace nad albumem zaczęły się jak zawsze - z notatnikiem pełnym wierszy i pomysłów. W marcu 2020 roku Florence poleciała do Nowego Jorku, gdzie w studiu towarzyszył jej Jack Antonoff. Pojawienie się pandemii Covid-19 zmusił ją jednak do powrotu do Londynu. Kiedy siedziała w domu, zaczęła przerabiać piosenki, inspirując się muzyką taneczną, folkiem, Iggym Popem z lat 70., czy utworami Lucindy Williams i Emmylou Harris. W Londynie jednym z utworów, który przeszedł największą metamorfozę, był właśnie najnowszy singiel „My Love”, który ostatecznie pomógł wokalistce zrealizować Dave Bayley z Glass Animals. Początkowo był to „smutny wierszyk” napisany w kuchni. Później jednak pojawiły się syntezatory, taneczny rytm i porywająca energia. W efekcie powstał numer łączący miłość Dave'a do klawiszy i fascynację Florence wszystkim, co gotyckie i przerażające, czyli - jak to ujęła artystka - „Nick Cave idzie do klubu”. Tekst powstał pod wpływem dzieł prerafaelitów, gotyckich dzieł Carmen Marii Machado i Julii Armfield oraz horrorów „Kult”, „Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii” czy „Midsommar. W biały dzień”.
Fast Times
SABRINA CARPENTER
video >>


,,Mam 20 lat i czasem mam wrażenie, że muszę przetrawić swoje emocje zanim zrozumiem, co się wydarzyło. Przypomina to reagowanie na impuls, kiedy wiesz, jakie mogą być konsekwencje, ale też wiesz, że warto spróbować” – powiedziała o tej piosence Sabrina Carpenter, utalentowana wokalistka, songwriterka, aktorka, projektantka i producentka. Ciekawe, że jako instrumenty perkusyjne użyte zostały w tej piosence ołówki.

Sabrina Carpenter zyskała światowy rozgłos za sprawą serialu „Dziewczyna poznaje świat”, a potem filmu „Nienawiść, którą dajesz”. W 2019 otrzymała pierwszą główną rolę w filmie „The Short History of the Long Road”, który miał swoją światową premierę na Tribeca Film Festival i zapewnił Sabrinie nagrodę jury na 2019 SCAD Savannah Film Festival. Niedawno Sabrina zagrała główną rolę oraz znalazła się w gronie producentów wykonawczych „Wytańcz to” („Work It”) Netflixa, pojawiła się także w filmie „Chmury” („Clouds”) Justina Baldoniego. W marcu 2020 zadebiutowała na deskach Broadwayu w produkcji "Wredne dziewczyny" („Mean Girls”). Następnie Netflix zaangażował Carpenter do nowej musicalowej wersji „Alicji w Krainie Czarów”, a ostatnio zagrała w thrillerowej produkcji Amazon Prime, „Emergency”. Na muzyczny dorobek Sabriny Carpenter składają się cztery albumy i około dwudziestu singli, spośród których ,,Skin" notowany był w gorącej setce Billboardu.
Let Somebody Go
COLDPLAY & SELENA GOMEZ
video >>


Jesienią ubiegłego roku ukazał się dziewiąty album w dyskografii brytyjskiej grupy Coldplay, zatytułowany ,,Music Of The Spheres”. Płyta przyniosła dwa duże przeboje: ,,Higher Power” i ,,My Universe”. Na trzeci singiel dla odmiany wybrana została nastrojowa ballada, nagrana z amerykańską gwiazdą Seleną Gomez. Do piosenki tej powstał bardzo urokliwy, efektowny wizualnie teledysk.
1234567