Szczecińska Lista Przebojów
Radio SzczecinRadio Szczecin » Szczecińska Lista Przebojów » ARCHIWUM » SZYMON NADAJE
Hope Sandoval
Hope Sandoval
Maj upłynął mi koncertowo. Najpierw 7 maja wybrałem się na Hope Sandoval do malutkiego pubu Whelan's. Pierwszy raz słuchałem jej na żywca 31 października zeszłego roku. Oba występy były bliźniaczo do siebie podobne... Podobny repertuar, identyczne wizualizacje wyświetlane na prowizorycznym ekranie (kawałek prześcieradła rozwieszony za muzykami;).
Jedyną różnicą było miejsce występu. Tam był większy klub ze stolikami i stołeczkami (średni pomysł). Tym razem malutki pub, gdzie scena z ledwością mieściła wszystkich muzyków. Jak dla mnie... bomba! Czemu poszedłem drugi raz? Bo mam słabość do głosu Sandoval (to ona właśnie śpiewa ,,Paradise Circus” u Massive Attack), choć sprawia wrażenie, jakby tylko 'odwalała' robotę... Wcale się nie uśmiecha. Podczas obu występów nawet strzępek uśmiechu nie pojawił się na jej buźce. Nie widziałem też ŻADNEGO zdjęcia z jej uśmiechem. Nie wiem, czy w ogóle potrafi to robić... Nie mówi również nic między piosenkami, tylko cichutkie, zdawkowe 'thank you' co dwie, trzy piosenki... No... ale głosem czaruje.

Nie wykonuje żadnych utworów z repertuaru Mazzy Star (zespołu, z którym była związana w latach 90.) Wykonuje z nowym zespołem tylko piosenki z dwóch albumów, które wspólnie nagrali. W sumie gdzieś tam zbliżone klimatem do Mazzy Star, tylko... mniej tu jakby psychodelii, więcej akustycznych brzmień. Jedyny utwór, który brzmi, jakby był żywcem wyjęty z płyty Mazzy Star, to 'For The Rest Of Your Life', którego tym razem akurat nie zagrali :( Zagrali natomiast doskonały 'Trouble', który uwielbiam w wersji live.

Drugi raz zrobił na mnie wielkie wrażenie, bo tam gdzie w wersji studyjnej zaczyna się wyciszać, to na żywo chłopaki dopiero się rozkręcają i zaczyna się taka gitarowo-perkusyjna jazda. Poza tym bez większych zaskoczeń. Takie deja vu jakby przeżyłem... i nigdy nie skleję ludzi, którzy jeżdżą za zespołem podczas całych tras koncertowych... To musi być nudne!