Szczecińska Lista Przebojów
Radio SzczecinRadio Szczecin » Szczecińska Lista Przebojów » ARCHIWUM » SZYMON NADAJE
Brendan Perry
Brendan Perry
26 maja do Dublina zawitał Brendan Perry. W malutkim klubie Crawdaddy zaśpiewał dla garstki osób (głównie chyba Polaków, co chwilę słyszałem rodzimy język). Zagrał kompozycje ze swoich dwóch solowych płyt, ale też cofał się do czasów Dead Can Dance (The Carnival Is Over, Severance, Spirit, The Arcane). Pięknie zabrzmiał 'Wintersun' z ostatniego albumu 'Ark' oraz 'You Never Loved This City' z repertuaru grupy Piano Magic.
Muzyk przejmująco śpiewa też kower Tima Buckleya 'Dream Letter'. W sumie bardzo dobry występ. Szkoda tylko, że został przeniesiony z Tripoda do Crawdaddy. Ucierpiała akustyka, niestety... Nie da się ukryć, że zarówno Brendan jak i Lisa Gerrard czasy twórczej świetności mają już za sobą. Z drugiej jednak strony nie każdemu artyście dane jest stworzyć coś tak spektakularnego i ponadczasowego jak 'Within The Realm Of A Dying Sun'. Im było dane... I z pewnością mają zaklepany swój kawałek podłogi w historii muzyki popularnej XX wieku.

Nazajutrz 27 maja w Tripodzie wystąpiła Marina & The Diamonds... Nie, nie, na tym koncercie już nie byłem. Mój portfel to nie studnia bez dna :-).