Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot wygrali w poniedziałek swoje mecze w 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego w Londynie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot wygrali w poniedziałek swoje mecze w 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego w Londynie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot wygrali w poniedziałek swoje mecze w 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego w Londynie.
Teraz obaj spotkają się ze sobą w kolejnej rundzie, a to oznacza, że pierwszy raz w historii tego turnieju w półfinale zagra tenisista z Polski.

Nasi zawodnicy mieli spore problemy, by pokonać dzisiejszych rywali. Oba spotkania trwały 3,5 godziny, oba też zakończyły się identycznym wynikiem, zwycięstwem naszych reprezentantów 3:2.

Janowicz ograł Jurgena Melzera. Austriak zajmuje 37. lokatę w rankingu ATP. Z kolei Kubot pokonał 111. w zestawieniu Hiszpana Adriana Mannarino. Pewnym jest to, że zawodnik z Lublina po Wimbledonie wróci do pierwszej setki rankingu.

Ćwierćfinał Wimbledonu to ich największe osiągnięcia w karierze. To także pierwsi Polacy w ćwierćfinale Wielkiego Szlema od 33 lat.

Swój mecz wygrała również Agnieszka Radwańska, która w 1/8 finału pokonała Bułgarkę Cwetaną Pironkovą w setach 2:1. Po dzisiejszej porażce Sereny Williams, Polka, która rok temu grała w finale Wimbledonu, jest obecnie najwyżej rozstawioną zawodniczką w turnieju.
Relacja Mariusza Niedźwieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty