My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Pogoń Batlica - Zagłębie Lubin 31:26. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Piłkarki ręczne Pogoni Baltica lepsze od lidera rozgrywek o mistrzostwo Polski. Szczecinianki w drugiej kolejce Superligi pokonały Zagłębie Lubin 31:26 prowadząc do przerwy 15:10.
To drugie zwycięstwo szczecińskich szczypiornistek w tym sezonie. Bramkarka Pogoni Baltica Adrianna Płaczek przyznaje, że w osiągnięciu sukcesu pomogła znajomość rywala i dobra gra od początku sobotniego pojedynku.

- Z Zagłębiem znamy się jak łyse konie. Często grałyśmy teraz w okresie przygotowawczym. Zawsze był to dla nas niewygodny rywal, bo pojedynki zawsze były zacięte. Dzisiaj to my dyktowałyśmy warunki, pokazałyśmy, że gramy u siebie. Potrafiłyśmy zachować zimną głowę do końca spotkania i wyszłyśmy zwycięsko z tego pojedynku - komentuje spotkanie Płaczek.

Szczecinianki po wygranej z Zagłębiem przez 45 minut prowadziły w tabeli rozgrywek ale ostatecznie pozostały na drugiej pozycji ponieważ lepszym bilansem bramkowym wyprzedziły je szczypiornistki Energi AZS Koszalin, które pokonały na wyjeździe KPR Jelenia Góra 36:25. Tak więc za tydzień w Szczecinie dojdzie do powtórki z rozrywki bo piłkarki ręczne Pogoni Baltica ponownie zmierzą się w ligowej konfrontacji z prowadzącą obecnie w Superlidze Energą AZS Koszalin.