My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Polskie piłkarki ręczne wygrały z Angolą i awansowały do jednej ósmej finału Mistrzostw Świata odbywających się w Danii. Fot. PGNiG/x-news
Polskie piłkarki ręczne wygrały z Angolą i awansowały do jednej ósmej finału Mistrzostw Świata odbywających się w Danii. W środę biało-czerwone pokonały trzeci zespół Afryki 29:27.
O sukcesie naszej reprezentacji zadecydowała dobra gra w drugiej połowie, bo do przerwy Angola prowadziła 15:12.

Materiał: PGNiG/x-news

Najskuteczniejszą zawodniczką naszej drużyny w meczu z Angolą była Agnieszka Kocela, która zdobyła siedem bramek.

W kadrze trenera Kima Rasmussena zabrakło kontuzjowanej Małgorzaty Stasiak z Pogoni Baltica Szczecin. Grała natomiast druga szczypiornistka szczecińskiej siódemki - Joanna Gadzina.

Dla Polek to trzecie zwycięstwo w czwartym pojedynku w grupie B Mistrzostw Świata. Na zakończenie fazy grupowej biało-czerwone zmierzą się w piątek z Holandią. To spotkanie zadecyduje o końcowej lokacie polskich piłkarek ręcznych w grupie B i kolejnym rywalu w jednej ósmej finału Mistrzostw Świata.