ogłoszenie

Wicemistrzynie Polski Pogoń Baltica Szczecin rozgromiły beniaminka Superligi KPR Kobierzyce 32:13.
Zawodniczki Pogoni od samego początku narzuciły wysokie tempo gry i mecz został rozstrzygnięty już do przerwy, na którą schodziły z prowadzeniem 21:7.

W drugiej połowie szczecinianki zdobyły już tylko 11 bramek, pozwalając rzucić przeciwniczkom 6. Wynik końcowy 32:13 dokładnie pokazuje różnicę klas obu zespołów.

Najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie trenera Adriana Struzika była Aleksandra Zimny, która zdobyła dziewięć bramek.

Co ciekawe, w bramce na dwie minuty stanęła rozgrywająca szczecińskiej siódemki Monika Głowińska. W pierwszej połowie meczu musiała zastąpić bramkarkę Adriannę Płaczek, która otrzymała dwuminutową karę za zbyt szybkie wbiegnięcie na boisko podczas dokonywanej zmiany.

- Śmieszne i fajne doświadczenie. Śmieję się, że wyszła moja uniwersalność, bo mogę wejść nawet na bramkę. Tak się zdarzyło i chyba nawet miałam 50 procent skuteczności, bo nieobroniony karny i jedna interwencja ze skrzydła. Tak na poważnie, to cieszy łatwa wygrana. Teraz mamy tydzień czasu do przygotowania się do zdecydowanie cięższego rywala - mówiła po meczu Monika Głowińska.

Za tydzień w kolejnym pojedynku Superligi piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Pogoń Baltica Szczecin - KPR Kobierzyce 32:13 (21:7)

Pogoń Baltica: Płaczek, Wierzbicka - Bancilon, Noga 3, Szczecina 2, Cebula 2/1, Głowińska 1/1, Costa 1, Królikowska, Jedziniak 1, Zimny 9/1, Koprowska 1/1, Zawistowska 8, Kochaniak 1, Jaszczuk 2, Buratto 1.
Karne: 4/6, Kary: 12 min.

KPR: Olejnik, Słota - Skalska 2, Wojda 2, Wesołowska 1, Łuczkowska, Kaźmierska 1, Łyszczyk 1, Szymańska 3/3, Bartkowska, Linkowska 3/1.
Karne: 4/6, Kary: 6 min.
Co ciekawe, w bramce na dwie minuty stanęła rozgrywająca szczecińskiej siódemki Monika Głowińska.