Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Dziś Pogoń zajmuje 7. miejsce w tabeli Ekstraklasy, awansowała też do półfinału Pucharu Polski. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Dziś Pogoń zajmuje 7. miejsce w tabeli Ekstraklasy, awansowała też do półfinału Pucharu Polski. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
- Ambitny i trudny do zrealizowania plan - tak o deklaracji prezesa Pogoni Szczecin mówią piłkarscy eksperci. Jarosław Mroczek w Radiu Szczecin stwierdził, że celem drużyny na koniec sezonu jest miejsce na podium Ekstraklasy i zdobycie Pucharu Polski.
W 2010 roku Pogoń grała w finale Pucharu Polski, a w I lidze walczyła o awans do Ekstraklasy. Gra na dwóch frontach była trudna - wspomina ówczesny trener, Piotr Mandrysz. Dodaje, że dzisiejsza Pogoń prędzej wygra Puchar niż będzie na podium Ekstraklasy.

- Potencjału zespołu na to miejsce nie ma - komentuje Mandrysz.

Robert Dymkowski, napastnik Pogoni w czasie kiedy ta ostatni raz zajęła miejsce na podium Ekstraklasy, czyli w 2001 roku, zapowiedź prezesa nazywa "bardzo optymistyczną". Mówi, że zdobycie pucharu jest w zasięgu Pogoni, ale na sukces i w pucharze i w lidze zespół ma zbyt wąską kadrę.

- Jeżeli mają to być życzenia pod choinkę, to też bym sobie tego bardzo życzył. Ale wydaje mi się, że nie potrzebne jest takie pompowanie balonika - mówi Dymkowski.

Optymistą jest za to były trener Pogoni, Dariusz Wdowczyk.

- Pogoń w wielu spotkaniach pokazywała, że potrafi walczyć z najlepszymi i wygrywać. Także nie zdziwiłbym się, jakby te cele zostały zrealizowane - komentuje Wdowczyk.

Dziś Pogoń zajmuje 7. miejsce w tabeli Ekstraklasy, awansowała też do półfinału Pucharu Polski.

Na boisko piłkarze Pogoni - po zimowej przerwie - wrócą w połowie lutego.
Relacja Tobiasza Madejskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty