Szczecinianki pokonały zdegradowaną już do I ligi Polonię Poznań 10:0 prowadząc do przerwy 5:0. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Piłkarki nożne Olimpii urządziły sobie ostre strzelanie w grupie spadkowej ekstraligi. Szczecinianki pokonały zdegradowaną już do I ligi Polonię Poznań 10:0 prowadząc do przerwy 5:0.
To najwyższe zwycięstwo olimpijek w historii w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Pięć goli w niedzielnym meczu na stadionie przy Bandurskiego strzeliła Ukrainka Natalia Hryb.

- To był pierwszy raz, kiedy strzeliłam tyle bramek. Bardzo dziękuję drużynie. Były bardzo dobre podania i było z czego strzelać - przyznała Hryb.

Drużyna trenera Adama Gołubowskiego, pomimo efektownej wygranej, zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli i ma już zapewnione utrzymanie w ekstralidze. W kolejnym meczu grupy spadkowej piłkarki nożne Olimpii Szczecin w sobotę pod Wawelem zmierzą się z AZS-em Kraków.