Piłkarki nożne Olimpii bez drugiego zwycięstwa w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Szczecinianki w sobotę przegrały u siebie z AZS-em UJ Kraków 1:2 w ekstralidze kobiet.
Prowadzenie dla akademiczek uzyskała w 13 minucie była reprezentantka kraju Katarzyna Daleszczyk. Wyrównującego gola dla olimpijek w 26 minucie zdobyła Amelia Bińkowska i do przerwy był remis 1:1. Gdy w 78 minucie czerwoną kartkę otrzymała Wiktoria Malinowska z AZS-u Kraków wydawało się, że zespół trenera Adama Gołubowskiego wykorzysta przewagę jednej zawodniczki i strzeli zwycięską bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem sobotniego spotkania swojego drugiego gola zdobyła Katarzyna Daleszczyk i trzy punkty pojechały do Krakowa.

Kapitan Olimpii Julia Brzozowska była rozczarowana końcowym wynikiem.

- Szkoda tej drugiej bramki, bo grając z przewagą straciliśmy ją. Tu powinna być większa koncentracja i pomimo wszystko asekuracja bramkarki. Szkoda, że jeszcze nie udało nam się nic ukuć. Miałyśmy też swoje sytuacje w których nie strzeliłyśmy - mówiła Brzozowska.

W tabeli rozgrywek szczecinianki zajmują 10 miejsce. W kolejnym meczu ekstraligi kobiet Olimpia 26 września na wyjeździe zmierzy się ze Śląskiem Wrocław.