Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Dawid Fedeńczak z Sandry SPA Pogoni został powołany do reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn na mecze ze Słowenią i Holandią w eliminacjach Mistrzostw Europy.
Szczeciński zespół jest rewelacją Superligi i z czterema zwycięstwami na koncie odniesionymi w pięciu spotkaniach zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Skrzydłowy należy do najlepszych zawodników portowej siódemki i jego dobra gra została dostrzeżona przez trenera kadry szczypiornistów Patryka Rombla.

Dawid Fedeńczak przyznaje, że był zaskoczony powołaniem do reprezentacji Polski. - Bardzo się ucieszyłem i byłem w lekkim szoku. Na początku myślałem, że to powołanie do kadry B, jak do tej pory, ale okazało się, że do A i bardzo się ucieszyłem. Pozostało mi pokazać się z jak najlepszej strony - powiedział Fedeńczak.

Kadra piłkarzy ręcznych rozpocznie zgrupowanie 29 października w Płocku. Biało-czerwoni ze Słowenią w eliminacjach Mistrzostw Europy zagrają na wyjeździe 5 listopada. Trzy dni później w Płocku w kolejnym spotkaniu eliminacji zmierzą się z Holandią. Powołania do reprezentacji Polski, oprócz Dawida Fedeńczaka, otrzymali także dwaj byli gracze Sandry SPA Pogoni Szczecin bramkarz Adam Morawski i obrotowy Patryk Walczak.
Dawid Fedeńczak przyznaje, że był zaskoczony powołaniem do reprezentacji Polski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty