Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Mat. twitter.com/DjokerNole
Mat. twitter.com/DjokerNole
Serbski tenisista Novak Djoković na lotnisku w Melbourne wsiadł do samolotu lecącego do Dubaju - informują światowe agencje. Przed kilkoma godzinami australijski sąd federalny podtrzymał decyzję rządu o anulowaniu wizy Novaka Djokovica, zatem musi on opuścić ten kraj.
Rządowi prawnicy argumentowali przed sądem, że "dalsza obecność Djokovicia w Australii groziła rozbudzeniem nastrojów antyszczepionkowych w czasie najbardziej krytycznego momentu pandemii COVID-19 od czasu jej wybuchu".

Sprawa serbskiego tenisisty trafiła do sądu federalnego po dwukrotnym odrzuceniu przez organy rządowe wniosków jego prawników o przywrócenie wizy. 34-letni Novak Djoković, dziewięciokrotny mistrz Australian Open, przyleciał na turniej w Melbourne niezaszczepiony przeciw COVID-19. W związku z tym organy rządowe anulowały jego wizę. Prawnicy utytułowanego tenisisty odwołali się od decyzji, tłumacząc, że zawodnik był zakażony w grudniu.

Decyzja sądu federalnego oznacza, że Djoković nie może przebywać w Australii. Zawodnik oświadczył, że jest "krańcowo rozczarowany" decyzją sądu. Zapowiedział jednak, że zastosuje się do niej i będzie współpracował w sprawie wyjazdu z Australii. Wyraził też nadzieję na powrót do tenisa i na Australian Open.

Turniej rozpoczyna się w poniedziałek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty