Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Argentyńczyk Federico Coria. Fot. Mat. prasowe organizatora
Argentyńczyk Federico Coria. Fot. Mat. prasowe organizatora
Federico Coria wygrał turniej tenisowy Invest in Szczecin Open. W finale Argentyńczyk pokonał Czecha Vita Koprivę 6:1,7:6.
Jak mówi jeden z pomysłodawców turnieju w Szczecinie i były jego współorganizator Ireneusz Maciocha finał jubileuszowej 30 edycji szczecińskiego challengera stał na bardzo wysokim poziomie. - Ten finał pokazał piękne tenisa. Wydawało się, że Argentyńczyk prowadzi i wygra ten mecz, nagle udało się wygrać swój set Czechowi i mecz się odwrócił. Czech kapitalnie walczył, wygrywał znakomite wymiany, których nie powstydziłyby się największe turnieje na świecie. Kibice niemal na stojące oklaskiwali wspaniałe zagrania zawodników. Piękno tenisa pokazujące, że nie ma nigdy zwycięzców, dopóki nie wygra się ostatniej piłki.

Za zwycięstwo w Szczecinie Argentyńczyk otrzymał 21 650 dolarów nagrody finansowej i 125 punktów do światowego rankingu tenisistów ATP. W finale tenisowego Turnieju Artystów Maciej Dowbor dziennikarz i prezenter telewizyjny pokonał Łukasza Pietscha z Kabaretu Hrabi 6:1,6:4.
Jak mówi jeden z pomysłodawców turnieju w Szczecinie i były jego współorganizator Ireneusz Maciocha finał jubileuszowej 30 edycji szczecińskiego challengera stał na bardzo wysokim poziomie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty