Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Źródło: Twitter PZPN
Źródło: Twitter PZPN
Źródło: Twitter PZPN
Źródło: Twitter PZPN
Michał Probierz został nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Informację w tej sprawie potwierdził Polski Związek Piłki Nożnej. "To wybór najlepszy z możliwych. Życzę powodzenia nowemu trenerowi" - stwierdził prezes PZPN Cezary Kulesza za pośrednictwem mediów społecznościowych. Probierz, który do tej pory prowadził kadrę młodzieżową, zastąpił Portugalczyka Fernando Santosa, z którym z powodu słabych wyników rozstano się przed tygodniem. Nowy selekcjoner zostanie oficjalnie zaprezentowany w południe na konferencji prasowej w Warszawie.
Probierz, który w niedzielę skończy 51 lat, od roku prowadził młodzieżową reprezentację Polski. Już wcześniej miał okazję współpracować z Kuleszą - jako trener spędził sześć lat w Jagiellonii Białystok, w której obecny szef PZPN pełnił funkcję prezesa. Prowadził w przeszłości także m.in. grecki Aris Saloniki, Wisłę Kraków, GKS Bełchatów, Lechię Gdańsk czy Cracovię.

Pod wodzą Fernando Santosa w pięciu spotkaniach eliminacji mistrzostw Europy "Biało-Czerwoni" zdobyli zaledwie sześć punktów i zajmują czwarte miejsce w grupie E - za Albanią (10 pkt), Czechami i Mołdawią (po 8 pkt). Najbliższe zgrupowanie kadry rozpocznie się 9 października. Trzy dni później reprezentacja Polski zagra w Tórshavn w Wyspami Owczymi, a 15 października podejmie w Warszawie Mołdawię.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty