Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Szczecińska Floating Arena zmieniła się w arenę wodnych zmagań - trwają tam Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U-15 w waterpolo.
W zmaganiach eliminacyjnych biorą udział cztery drużyny, w tym dwie z naszego regionu: Arkonia Waterpolo Szczecin i UKP Marlin Gryfino.

Trenujemy codziennie po dwie godziny, 5 dni w tygodniu - mówi Rafał Agaciński, zawodnik Arkonii.

- Kiedyś trenowałem piłkę nożną, ale mi się trochę to znudziło i chciałem spróbować czegoś nietypowego i spodobała mi się piłka wodna. Na pewno trzeba umieć pływać, nogi mieć dobre, kondycję. Nasza drużyna gra bardzo dobrze, dobre mamy zgranie, jest dobrze. To bardzo ważny turniej, żeby dostać się do mistrzostw Polski, do tabeli - mówi Agaciński.

- Przekłada się to na ligę, jak najbardziej. 30 czerwca zostaną rozegrane finały Mistrzostw Polski. Jest to impreza zwaną uniwersjadą, na którą zapraszamy. Cztery najlepsze drużyny pojawią się w rundzie finałowej - mówi Adam Dziarmaga, współorganizator imprezy.

Do Mistrzostw Polski, które odbędą się w drugim kwartale nowego roku, zakwalifikują się dwie najlepsze drużyny z północno-zachodniej części Polski.

Mistrzostwa Polski w Waterpolo na szczecińskim basenie trwają przez cały weekend.
Relacja Krzysztofa Cichockiego.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty