Mat. YouTube / Ekstraklasa
Szczecinianie prowadzili do przerwy ze Stalą Mielec 2:1, ale zeszli z boiska pokonani. Portowcy ulegli ekipie trenera Kamila Kieresia 2:3 w 16. kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Wszystkie gole dla mielczan strzelił Białorusin Ilja Szkurin. Dla Dumy Pomorza bramki zdobyli Ormianin Vahan Biczakczian i Grek Efthymios Koulouris.

Porażkę z niedowierzaniem przyjął obrońca Pogoni Mariusz Malec.

- Niesamowite, że tego meczu nie wygraliśmy, bo dominowaliśmy od początku. Przez własne błędy przegraliśmy ten mecz. Pierwsza połowa wyglądała naprawdę top, jeśli myślę o grze ofensywnej i co akcję nakręcaliśmy, stworzyliśmy sobie kolejne sytuacje. W drugiej połowie ta gra już może nie wyglądała tak super jak w pierwszej, ale wszyscy byli gdzieś tam pewni siebie, że zaraz strzelimy trzecią, czwartą i ten mecz zamkniemy. Waliliśmy głową w mur do końca i straciliśmy trzecią bramkę, więc naprawdę jest duże wkurzenie - mówi Malec.

Drużyna trenera Jensa Gustafssona pomimo sobotniej porażki nadal zajmuje 5. miejsce w tabeli. W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin w piątek na Górnym Śląsku zmierzą się z Górnikiem Zabrze.

Pogoń Szczecin - Stal Mielec 2:3 (2:1)
0:1 - llia Shkuryn 6’
1:1 - Vahan Bichakhchyan 21’
2:1 - Efthymios Koulouris 27’
2:2 - Ilia Shkuryn 55’
2:3 - Ilia Shkuryn 84’

Składy:
Pogoń Szczecin: 77. Valentin Cojocaru – 28. Linus Wahlqvist, 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 32. Leonardo Koutris – 8. Fredrik Ulvestad, 7. Rafał Kurzawa, 20. Alex Gorgon, 11. Kamil Grosicki, 22. Vahan Bichakhchyan – 9. Efthymios Koulouris.

Rezerwowi: 81. Bartosz Klebaniuk, 25. Wojciech Lisowski, 4. Leo Borges, 41. Paweł Stolarski, 21. Joao Gamboa, 71. Olaf Korczakowski, 73. Adrian Przyborek, 17. Mariusz Fornalczyk, 10. Luka Zahović