Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Po sobotnich zmaganiach eliminacyjnych w niedzielę poznamy zwycięzców XXVIII Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu odbywających się w Szczecinie.
Do finału w czterech kategoriach wiekowych w komplecie awansowały futsalowe drużyny Salosu Szczecin. W hali przy ul. Twardowskiego w rywalizacji chłopców rocznika 2009 i 2010 szczecinianie o pierwsze miejsce powalczą z Salosem Toruń, z którym wygrali w grupie w sobotnim pojedynku 3:0.

Trener Salosu Szczecin Grzegorz Sawicki przyznaje jednak, że finałowy mecz rządzi się swoimi prawami i pomimo wcześniejszego zwycięstwa ,nie uważa swoich podopiecznych za faworytów do zdobycia złotego medalu.

- Finały, cała ich atmosfera sprawia, że czasami zawodnicy o wyższych umiejętnościach nie potrafią ich wykorzystać, bo dochodzi aspekt presji, problemu z mentalnością. Nawet to nie problem, a po prostu wyzwanie. Są oczekiwania, hałas na trybunach i to będzie bardzo ciekawe zderzenie się. Jako zespół nie jeździliśmy na za dużą liczbę turniejów, a tym bardziej rozgrywki finałowe, raczej na mnie towarzyszyły - mówi Sawicki.

Niedzielne zmagania młodych futsalistów w czterech halach przy ul. Ku Słońcu, na Twardowskiego, w Mierzynie i Bezrzeczu, rozpoczęły się o godzinie 9. Finałowe mecze o złote medale z udziałem Salosu Szczecin zaplanowano na godzinę 10.
Trener Salosu Szczecin Grzegorz Sawicki przyznaje jednak, że finałowy mecz rządzi się swoimi prawami.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty