Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. pixabay.com / frycyk01 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / frycyk01 (CC0 domena publiczna)
Cristiano Ronaldo był najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie w 2023 roku. Zestawianie stu takich sportowców opublikował właśnie prestiżowy amerykański portal Sportico.
Zajmuje się on szeroko rozumianym biznesem w sporcie, a cytowany jest przez najważniejsze środki masowego przekazu w Stanach Zjednoczonych.

Na liście 100 najlepiej zarabiających sportowców znajdują się zawodnicy z ośmiu dyscyplin sportowych i 25 krajów. W 2023 roku zarobili szacunkowo 5 miliardów 400 milionów dolarów. Na to składa się pensja, kontrakt reklamowy czy akcje promocyjne. W zestawieniu zdecydowanie przoduje Cristiano Ronaldo, który zainkasował 275 milionów dolarów. W pierwszej dziesiątce jest czterech piłkarzy i czterech koszykarzy NBA. Trzeci jest Leo Messi z Interu Miami, a listę zamyka futbolista amerykański Kansas City Chiefs Patrick Mahomes. W zeszłym roku zarobił on nieznacznie ponad 84 miliony dolarów.

W opublikowanej setce sportowców dominują zawodnicy z amerykańskich lig zawodowych. W pierwszej setce nie znalazła się żadna kobieta. Najlepiej zarabiającą sportsmenką była tenisistka Coco Gauf, która zainkasowała blisko 23 miliony dolarów.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty