Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
reklama
Zobacz

Fot. pixabay.com / michaelwedermann (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / michaelwedermann (CC0 domena publiczna)
Niepokojące informacje na niespełna pięć miesięcy przed otwarciem letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu. Francuskie media donoszą o kradzieży sprzętu, który zawierał ważne dane dotyczące bezpieczeństwa imprezy. Organizatorzy nie potwierdzili tych informacji.
Do kradzieży miało dość dwa dni temu na paryskim dworcu Gare du Nord - informuje stacja BFM TV. Współpracujący z paryskim ratuszem inżynier wsiadł do pociągu z torbą zawierającą służbowy sprzęt. Po chwili zauważył, że teczka zniknęła. Mężczyzna powiedział policjantom, że skradziono mu laptop oraz dwa klucze USB. Jeden z nich był zaszyfrowany i zawierał plany dotyczące ochrony ulic Paryża podczas igrzysk olimpijskich. Chodzi o poufne informacje na temat rozmieszczenia około 2000 policjantów.

- Nie mogę potwierdzić tej informacji. To medialne doniesienia. Nie otrzymałem jeszcze potwierdzenia ze strony merostwa Paryża. Jeśli jest jeden temat, nad którym pracujemy od początku, to jest to właśnie bezpieczeństwo. Wszystko idzie bardzo dobrze - powiedział telewizji France 2 szef komitetu organizacyjnego igrzysk, Tony Estanguet.

Jak zapewnił, kwestie bezpieczeństwa są dla organizatorów priorytetem.

Letnie igrzyska olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 26 lipca.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty