Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
reklama
Zobacz

Kapitan Pogoni Kamil Grosicki nie ukrywa, że obecnie Duma Pomorza nie jest w najlepszej formie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Kapitan Pogoni Kamil Grosicki nie ukrywa, że obecnie Duma Pomorza nie jest w najlepszej formie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Piłkarze Pogoni walczyć dziś będą o awans do finału Pucharu Polski. Szczecinianie zmierzą się z Jagiellonią Białystok w półfinałowym meczu "Turnieju Tysiąca Drużyn".
Kapitan portowej jedenastki, Kamil Grosicki przyznaje, że wieczorne spotkanie będzie dla niego wyjątkowe, ponieważ 14 lat temu wywalczył Puchar Polski z Jagiellonią pokonując w finale Pogoń, a teraz chce awansować do finału na Stadionie Narodowym w Warszawie i spełnić swoje marzenie o zdobyciu trofeum z Dumą Pomorza.

- Dla mnie też to będzie szczególny mecz, bo grałem dwa lata w Jagiellonii, odnosiłem z nią sukcesy, wygrałem Puchar Polski w barwach Jagiellonii przeciwko Pogoni... Teraz zrobię wszystko, żeby wygrać w środę w barwach Pogoni, żebyśmy pojechali z całym Szczecinem na Stadion Narodowy. Trenowałem tydzień czasu tam przed meczami barażowymi, wiem, jaki to jest stadion, wiem, jaka tam może być atmosfera i zrobimy wszystko, żeby cały Szczecin tam pojechał - zadeklarował Grosicki.

Środowy mecz piłkarzy Pogoni z Jagiellonią Białystok w półfinale Pucharu Polski rozpocznie się o godzinie 20.30 na stadionie przy Twardowskiego w Szczecinie. Zwycięzca awansuje do finału, który 2 maja odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Portowcy - jak dotychczas - trzykrotnie zagrali w finale krajowego pucharu: z Legią Warszawa w 1981 roku, Lechem Poznań w 1982 roku i Jagiellonią Białystok w 2010 roku i wszystkie spotkania przegrali 0:1.
Zrobię wszystko, żeby wygrać w środę w barwach Pogoni, żebyśmy pojechali z całym Szczecinem na Stadion Narodowy. Trenowałem tydzień czasu tam przed meczami barażowymi, wiem, jaki to jest stadion, wiem, jaka tam może być atmosfera i zrobimy wszystko, żeby cały Szczecin tam pojechał - zadeklarował Grosicki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty