Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Już od poniedziałku będzie można słuchać kolejnej szczecińskiej powieści. Tym razem będzie to "Szóstka" Przemysława Kowalewskiego. To druga, po debiutanckim "Koźle", powieść tego autora.
Historia, która stała się punktem wyjścia do napisania "Szóstki" wydarzyła się naprawdę. 7 grudnia 1967 roku wykoleił się pędzący w kierunku Gocławia tramwaj linii numer 6. W wypadku zginęło 15 osób. W książce Przemysław Kowalewski podąża śladami tamtych wydarzeń oraz teorii spiskowych, które pojawiły się wtedy w Szczecinie. Powieść to także, jak przyznaje autor, punkt wyjścia do tego, aby opowiedzieć o walce o władzę pomiędzy polskimi komunistami oraz o antysemickiej nagonce w czasach PRL-u.

- Wychodząc od historii katastrofy tramwaju linii nr 6, tak naprawdę w głowie miałem cel, jakim było opisanie historii miasta w tym szczególnym momencie, czyli w 1968 roku - powiedział Kowalewski.

Premiera audiobooka na podstawie "Szóstki", która ukazała się w wydawnictwie Filia, już w poniedziałek w Radiu Szczecin, po godzinie 11.

Autor otrzymał w sobotę nagrodę za swoją debiutancką książkę "Kozioł". Przemysława Kowalewskiego wyróżniono Nagrodą Literacką Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Autor otrzymał nagrodę ogólnopolską w kategorii Kryminalny Debiut Roku 2023.
Powieść to także, jak przyznaje autor, punkt wyjścia do tego, aby opowiedzieć o walce o władzę pomiędzy polskimi komunistami oraz o antysemickiej nagonce w czasach PRL-u.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty