Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Kamil Grosicki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Kamil Grosicki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Kamil Grosicki z Pogoni Szczecin Piłkarzem Sezonu ekstraklasy. 35-letni Grosicki otrzymał nagrodę w Warszawie podczas Gali Ekstraklasy podsumowującej zakończone w minioną sobotę rozgrywki o mistrzostwo Polski.
Kapitan portowej drużyny po raz drugi z rzędu otrzymał to zaszczytne wyróżnienie. Piłkarza sezonu wybierają zawodnicy wszystkich klubów występujących w rozgrywkach o mistrzostwo Polski z zastrzeżeniem, że nie mogą głosować na kolegów ze swojej drużyny. Piłkarz Dumy Pomorza głosami kapituły został także wybrany najlepszym Pomocnikiem Sezonu. Kamil Grosicki jest zadowolony z indywidualnych wyróżnień, ale nie ukrywa, że obie nagrody z chęcią zamieni na sukces z Pogonią Szczecin.

- To jest mega miłe i dziękuję wszystkim kolegom z boiska, z którymi rywalizuję na co dzień, że docenili moją osobę. Ja miałem swojego faworyta w Jagiellonii - Imaza, na którego oddałem głos. Wydaję mi się, że miał fantastyczny sezon, zdobył mistrzostwo Polski, w ważnych momentach strzelał ważne bramki. Dużo świetnych piłkarzy było w tym sezonie, którzy tak samo zasługiwali na tą nagrodę. To mnie buduje, ale wszystkie te nagrody oddałbym, żeby siedzieć na tej Gali z Pogonią Szczecin - podkreślił Grosicki.

Podczas Gali Ekstraklasy przyznano także nagrody w innych kategoriach. Bramkarzem Sezonu został Mateusz Kochalski ze Stali Mielec. Obrońcą Sezonu Bartłomiej Wdowik z Jagiellonii Białystok. Klubowy kolega Wdowika Dominik Marczuk został Młodzieżowcem Sezonu. Napastnikiem Sezonu został najskuteczniejszy piłkarz ekstraklasy Hiszpan Erik Exposito ze Śląska Wrocław. Trenerem Sezonu został Adrian Siemieniec szkoleniowiec mistrza Polski Jagiellonii Białystok.
Kamil Grosicki jest zadowolony z indywidualnych wyróżnień, ale nie ukrywa, że obie nagrody z chęcią zamieni na sukces z Pogonią Szczecin.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty