Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. pixabay.com / Gerd Funcke (domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Gerd Funcke (domena publiczna)
Iga Świątek wygrała wielkoszlemowy turniej tenisowy French Open na ziemnych kortach w Paryżu.
W finale liderka światowego rankingu pokonała Włoszkę polskiego pochodzenia Jasmine Paolini 6:2, 6:1.

Najlepsza polska tenisistka odniosła piąte zwycięstwo w turnieju wielkoszlemowym w karierze. Po raz czwarty, a trzeci z rzędu, okazała się najlepsza na kortach im. Rolanda Garrosa w stolicy Francji.

Polka pisze historię tenisa - komentują z zachwytem francuskie media. „Po prostu za mocna” - tak na zwycięstwo Igi Świątek zareagowali komentatorzy francuskiej telewizji. Obecna w studio, była gwiazda tenisa Justine Hénin, która triumfowała w paryskim turnieju czterokrotnie, powiedziała, że Polka pisze historię tego sportu.

Francuskie media prześcigają się w tytułach, które podkreślają dominację pierwszej rakiety świata w finale. „Bezlitosna Iga Świątek”, „Polka zmiotła rywalkę”, „zdeklasowała Jasmine Paoli” - piszą francuscy dziennikarze.

Jak zwykle oryginalnością wybija się L’Equipe, który zamieszcza na swoim portalu zdjęcie Polki z tytułem „Giga Świątek”. „Zgodnie ze swoim zwyczajem, Polka rozdeptała rywalkę w finale” - stwierdził sportowy dziennik, podkreślając, że 23-letnia Świątek ma już na koncie pięć tytułów Wielkiego Szlema, co jest wyjątkowe w historii kobiecego tenisa.

Według „Le Figaro”, Polka podąża śladami legendy French Open, Rafaela Nadala, który triumfował w tym turnieju czternastokrotnie. W tym roku osłabiony kontuzjami Hiszpan odpadł w pierwszej rundzie, i może wkrótce zakończyć karierę. „Król umarł, niech żyje królowa” - kwituje „Le Parisien”.
Relacja Stefana Foltzera (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty