Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Robert Lewandowski. Fot. PZPN
Robert Lewandowski. Fot. PZPN
Robert Lewandowski, kapitan polskiej reprezentacji piłkarskiej, lider drużyny i najlepszy snajper jest kontuzjowany i nie zagra na EURO 2024 w pierwszym meczu z Holandią. Pojedynek już w najbliższą niedzielę, 16 czerwca.
"U Roberta Lewandowskiego doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda, które wykluczy go z udziału w pierwszym meczu turnieju. Robimy wszystko, by Robert mógł zagrać w drugim spotkaniu, przeciwko Austrii" - informuje w komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych Polskiego Związku Piłki Nożnej Jacek Jaroszewski, lekarz kadry.

W komunikacie są też informacje dotyczące urazów, jakich doznali we wczorajszym meczu z Turcją w Warszawie dwaj inni zawodnicy: Paweł Dawidowicz i Karol Świderski.

Jak informuje Jacek Jaroszewski, Paweł Dawidowicz doznał naciągnięcia mięśnia czworogłowego uda. W przypadku Karola Świderskiego badanie wykazało skręcenie stawu skokowego bez znacznych uszkodzeń.

- Obaj zawodnicy po wdrożonym leczeniu powinni wrócić do pełnego treningu w ciągu 3-4 dni - dodaje.

We wczorajszym meczu towarzyskim na PGE Narodowym Polska wygrała z Turcją 2:1. Bramki strzelili: Karol Świderski i Nicola Zalewski.

Był to ostatni sprawdzian polskiej kadry piłkarskiej przed rozpoczynającymi się w piątek mistrzostwami Europy w Niemczech.

Pierwsze spotkanie w mistrzostwach Europy reprezentacja Polski rozegra w niedzielę. Jej przeciwnikiem w Hamburgu będzie Holandia. W fazie grupowej "Biało-Czerwoni" zmierzą się 21 czerwca w Berlinie z Austriakami oraz cztery dni później w Dortmundzie z Francuzami.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty