Piłkarze Pogoni bez punktów w stolicy Wielkopolski. Szczecinianie przegrali na wyjeździe z Lechem Poznań 0:2 w 6. kolejce ekstraklasy.
Do przerwy był bezbramkowy remis. W doliczonym czasie pierwszej odsłony czerwoną kartkę otrzymał obrońca Austriak Benedikt Zech i Granatowo-Bordowi grali w osłabionym składzie. Po zmianie stron prowadzenie dla Kolejorza uzyskał w 55. minucie Portugalczyk Afonso Sousa. Rezultat niedzielnego spotkania w 77. minucie ustalił Irańczyk Ali Gholizadeh.

To pierwsza porażka portowej drużyny pod wodzą nowego trenera Roberta Kolendowicza. Po niedzielnej przegranej Duma Pomorza zajmuje siódme miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do lidera Lecha Poznań. W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni za tydzień w Szczecinie zmierzą się ze Śląskiem Wrocław.