Sukcesem organizacyjnym i sportowym zakończyły się zawody Paralekkoatletyczne Grand Prix Polski zorganizowane przez Start Szczecin.
Na stadionie przy ul. Litewskiej w dwudniowych zawodach reprezentanci szczecińskiego klubu zdobyli 10 medali w tym 4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe. 1. miejsce w biegach na 100, 400 i 1500 metrów zajął Artur Kamiński.
W rywalizacji kobiet w rzucie oszczepem, siedząc wygrała Jolanta Bilińska. Najlepszy wynik w Szczecinie uzyskał jednak w biegu na 200 metrów ubiegłoroczny paramistrz Świata w skoku w dal Bartosz Sienkiewicz ze Startu Gorzów Wielkopolski, o czym mówi trener polskiej reprezentacji paralekkoatletycznej Zbigniew Lewkowicz.
- Bartosz Sienkiewicz na 200 metrów, 22-34 jest to wynik zdecydowanie lepszy od rekordu Europy, ale nie jest uznany jako rekord, bo nie ma tutaj wszystkich procedur, nie ma antydopingu, ale praca, którą wykonuje zawodnik idzie w dobrym kierunku - dodaje Lewkowicz.
Paralekkoatleci po zawodach w Szczecinie przenoszą się do Zamościa, gdzie w czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Polski.
Autorka edycji: Joanna Chajdas
W rywalizacji kobiet w rzucie oszczepem, siedząc wygrała Jolanta Bilińska. Najlepszy wynik w Szczecinie uzyskał jednak w biegu na 200 metrów ubiegłoroczny paramistrz Świata w skoku w dal Bartosz Sienkiewicz ze Startu Gorzów Wielkopolski, o czym mówi trener polskiej reprezentacji paralekkoatletycznej Zbigniew Lewkowicz.
- Bartosz Sienkiewicz na 200 metrów, 22-34 jest to wynik zdecydowanie lepszy od rekordu Europy, ale nie jest uznany jako rekord, bo nie ma tutaj wszystkich procedur, nie ma antydopingu, ale praca, którą wykonuje zawodnik idzie w dobrym kierunku - dodaje Lewkowicz.
Paralekkoatleci po zawodach w Szczecinie przenoszą się do Zamościa, gdzie w czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Polski.
Autorka edycji: Joanna Chajdas

Radio Szczecin