Paweł Wojciechowski zdobył złoty medal mistrzostw świata w skoku o tyczce. W koreańskim Daegu Polak oddał skok na wysokość 5,90.
Drugie miejsce zajął Kubańczyk Lazaro Borges, który uzyskał ten sam wynik co Wojciechowski, ale miał od niego więcej strąceń. Trzeci był Francuz Renaud Lavillenie (5,85).
Tuż za podium znalazł się Łukasz Michalski (5,85). Paweł Didenkow był siódmy (5,75). To pierwszy medal dla Polski podczas rozpoczętych w sobotę mistrzostw świata w Daegu.
Zobacz wideo ze mityngu w Szczecinie, na którym mistrz świata pobił 23-letni rekord Polski.

Radio Szczecin