Zachodniopomorskie ma nowych mistrzów sztuk walki. Dwóch zawodników z województwa w ostatni weekend zdobyło czarne pasy brazylijskiego jiu-jitsu.
W całym kraju jest jedynie około 20 osób, które mogą się pochwalić takim stopniem w tej dyscyplinie. Zarówno Tomasz Stasiak, jak i Grzegorz Kloc są wychowankami szczecińskiego trenera Piotra Bagińskiego. Szkoleniowiec podkreśla, że obaj sportowcy pracowali wiele lat na zdobycie najwyższego stopnia. - To praca ponad 10-letnia, codzienne wyczerpujące fizycznie treningi, również w sobotę i niedzielę, wyjazdy na obozy, seminaria - dodaje Bagiński.
Obaj zawodnicy mają na koncie także wiele innych sukcesów sportowych. - Obaj startowali na zawodach rangi mistrzostw świata i Europy, z których przywozili medale. To zawodnicy sumienni z dużym talentem - mówi Bagiński.
Bagiński podkreśla, że w Zachodniopomorskiem już od dłuższego czasu trenują najlepsi w kraju zawodnicy sportów walki. - Jesteśmy potęgą. Nasz klub jest drużynowym mistrzem Polski w jiu-jitsu i to mistrzostwo dzierżymy od 5 lat. W Szczecinie mamy 5-6 czarnych pasów na około 20 w całej Polsce - tłumaczy Bagiński.
Bagiński trenuje również zawodników, którzy reprezentują Polskę na międzynarodowych zawodach. Z ostatnich, które odbyły się w Odessie udało im się przywieźć łącznie 27 medali.
Obaj zawodnicy mają na koncie także wiele innych sukcesów sportowych. - Obaj startowali na zawodach rangi mistrzostw świata i Europy, z których przywozili medale. To zawodnicy sumienni z dużym talentem - mówi Bagiński.
Bagiński podkreśla, że w Zachodniopomorskiem już od dłuższego czasu trenują najlepsi w kraju zawodnicy sportów walki. - Jesteśmy potęgą. Nasz klub jest drużynowym mistrzem Polski w jiu-jitsu i to mistrzostwo dzierżymy od 5 lat. W Szczecinie mamy 5-6 czarnych pasów na około 20 w całej Polsce - tłumaczy Bagiński.
Bagiński trenuje również zawodników, którzy reprezentują Polskę na międzynarodowych zawodach. Z ostatnich, które odbyły się w Odessie udało im się przywieźć łącznie 27 medali.

Radio Szczecin