700 kilometrów widowiskowych tras, najlepsi zawodnicy rajdowi z 7 krajów, w tym uznani kierowcy występujący w międzynarodowych imprezach, nawet w tej najważniejszej w Dakarze.
W przyszły weekend w Szczecinie, na terenach gminy Dobra i drawskiego poligonu odbywać się będzie Rajd Baja. To trzecia edycja, w tym roku połączona z targami motoryzacyjnymi. Dziś imprezę promowali: marszałek województwa, prezydent Szczecina i wójt gminy Dobra.
Rajd jest jeszcze rundą kandydacką do Pucharu Świata, ale jeśli międzynarodowi sędziowie ocenią go pozytywnie stanie się jedną z siedmiu eliminacji Rajdu Baja na świecie - mówił dyrektor rajdu Tomasz Kaczmarczyk. - Poprzeczka potężna. Z naszej strony mogę powiedzieć, że najwyższa półka.
- To znakomita promocja regionu - dodaje prezydent Szczecina Piotr Krzystek. - Będzie co pooglądać, dotknąć tych maszyn, zobaczyć wspaniałych kierowców z naszą gwiazdą Krzysztofem Hołowczycem na czele.
W rajdzie wystartuje Szczecinianka Klaudia Podkalicka, która dopiero dziś odebrała samochód. - To Mitsubishi Pangero, sama jestem ciekawa jak samochód będzie sobie radził w terenie i czy się dogadamy, czy będą więzi między nami. Mam nadzieję, że tak - dodaje Podkalicka.
Jeśli ten rajd wypadnie dobrze to w przyszłym roku wystartują w nim także motocykliści - podkreśla jeden z pomysłodawców Baji w Szczecinie Michał Kaczmarczyk. - Będziemy mieli dwa równoległe Puchary Świata, o ile wszystko dobrze pójdzie.
Sędziowie oceniają nie tylko organizację i promocję imprezy, ale także to jak bawią się widzowie. Organizatorzy liczą zatem na tłumy.
Rajd jest jeszcze rundą kandydacką do Pucharu Świata, ale jeśli międzynarodowi sędziowie ocenią go pozytywnie stanie się jedną z siedmiu eliminacji Rajdu Baja na świecie - mówił dyrektor rajdu Tomasz Kaczmarczyk. - Poprzeczka potężna. Z naszej strony mogę powiedzieć, że najwyższa półka.
- To znakomita promocja regionu - dodaje prezydent Szczecina Piotr Krzystek. - Będzie co pooglądać, dotknąć tych maszyn, zobaczyć wspaniałych kierowców z naszą gwiazdą Krzysztofem Hołowczycem na czele.
W rajdzie wystartuje Szczecinianka Klaudia Podkalicka, która dopiero dziś odebrała samochód. - To Mitsubishi Pangero, sama jestem ciekawa jak samochód będzie sobie radził w terenie i czy się dogadamy, czy będą więzi między nami. Mam nadzieję, że tak - dodaje Podkalicka.
Jeśli ten rajd wypadnie dobrze to w przyszłym roku wystartują w nim także motocykliści - podkreśla jeden z pomysłodawców Baji w Szczecinie Michał Kaczmarczyk. - Będziemy mieli dwa równoległe Puchary Świata, o ile wszystko dobrze pójdzie.
Sędziowie oceniają nie tylko organizację i promocję imprezy, ale także to jak bawią się widzowie. Organizatorzy liczą zatem na tłumy.

Radio Szczecin