Konrad Czerniak zdobył drugi złoty medal na Mistrzostwach Europy na basenie 25-metrowym w Szczecinie.
Polak był pierwszy w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym i wynikiem 49,62 sek. ustanowił nowy rekord Polski.
- Wyścig poszedł tak, jak chciałem! Ostatni ruch na ścianę może mi trochę nie wyszedł, ale cieszę się, że dało mi to złoty medal. Słyszałem publiczność, słyszałem olbrzymi doping i to mnie niosło - mówił po wyścigu Konrad Czerniak.
Po dwóch dniach mistrzostw Polska ma 4 medale: 3 złote i 1 brązowy.
Zobacz serwis internetowy o ME w pływaniu.

Radio Szczecin