Duńscy piłkarze zamieszkają w Kołobrzegu przed ME w piłce nożnej w 2012 roku. Będą trenować na nowo wybudowanym stadionie, a bazą zespołu został hotel Marine.
Duńczycy dwukrotnie przebywali w Kołobrzegu. Ostatni raz w ubiegłym tygodniu. Najsilniejszymi atutami miasta okazała się baza hotelowa oraz bardzo dobra infrastruktura sportowa.
Zadowolony jest prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek oraz wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz. - Wczoraj dzwonił do mnie pan prezydent Gromek. Bardzo się cieszył z tej decyzji. Super sprawa. Będę pomagał w sprawach logistycznych. Jeżeli będzie potrzebna ochrona obiektu, służymy pomocą i wsparciem - zapewnił Zydorowicz.
Nowo oddany do użytku stadion piłkarski im. Sebastiana Karpiniuka szczególnie do gustu przypadł selekcjonerowi kadry narodowej Mortenowi Olsenowi. Zwracano uwagę nie tylko na stan samego boiska, ale też na wszelkie szczegóły techniczne, zaplecze socjalne oraz bazę zabiegową.
W hotelu są pokoje dwupoziomowe, gdzie na antresoli znajduje się sypialnia, na dole mają salon z łazienką. Pokój ma około 50 metrów kwadratowych.
- Musiałem podjąć decyzję odnośnie stadionu Kotwicy - tłumaczy prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek. - Gdybym zdecydował inaczej, wszyscy mieszkańcy przeklęliby mnie i ja siebie sam.
- To jest wyróżnienie i zaszczyt dla naszego miasta - oceniają mieszkańcy. - To są tylko plusy dla miasta.
Reprezentacja Danii swoje mecze w fazie grupowej będzie rozgrywała na Ukrainie. Ich rywalami w tej fazie rozgrywek będą reprezentacje Niemiec, Holandii i Portugalii.
Zadowolony jest prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek oraz wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz. - Wczoraj dzwonił do mnie pan prezydent Gromek. Bardzo się cieszył z tej decyzji. Super sprawa. Będę pomagał w sprawach logistycznych. Jeżeli będzie potrzebna ochrona obiektu, służymy pomocą i wsparciem - zapewnił Zydorowicz.
Nowo oddany do użytku stadion piłkarski im. Sebastiana Karpiniuka szczególnie do gustu przypadł selekcjonerowi kadry narodowej Mortenowi Olsenowi. Zwracano uwagę nie tylko na stan samego boiska, ale też na wszelkie szczegóły techniczne, zaplecze socjalne oraz bazę zabiegową.
W hotelu są pokoje dwupoziomowe, gdzie na antresoli znajduje się sypialnia, na dole mają salon z łazienką. Pokój ma około 50 metrów kwadratowych.
- Musiałem podjąć decyzję odnośnie stadionu Kotwicy - tłumaczy prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek. - Gdybym zdecydował inaczej, wszyscy mieszkańcy przeklęliby mnie i ja siebie sam.
- To jest wyróżnienie i zaszczyt dla naszego miasta - oceniają mieszkańcy. - To są tylko plusy dla miasta.
Reprezentacja Danii swoje mecze w fazie grupowej będzie rozgrywała na Ukrainie. Ich rywalami w tej fazie rozgrywek będą reprezentacje Niemiec, Holandii i Portugalii.

Radio Szczecin