Gościć reprezentacje Danii na Euro 2012 to dla jednych splendor, dla innych kłopot. Wśród tych drugich jest III-ligowa piłkarska Kotwica Kołobrzeg, która na czas pobytu Duńczyków w nadmorskim kurorcie być może mecze będzie rozgrywać mecze w innym mieście.
Kołobrzeg na czas mistrzostw stanie się bazą pobytową reprezentacji narodowej Danii. Oznacza to, że do dyspozycji Duńczyków będą wszystkie obiekty sportowe w kompleksie Milenium. Mistrzostwa rozpoczynają się dopiero w czerwcu, ale jednym z warunków, które postawił selekcjoner duńskiej drużyny Morten Olsen jest idealny stan murawy na boisku.
Specjalnie powołany zespół ds. organizacji Euro 2012 prowadzi w tej sprawie negocjacje z Federacją Piłkarską Danii. Jeżeli rozmowy zakończą się fiaskiem, to kołobrzeska drużyna będzie musiała rozgrywać mecze w Trzebiatowie lub w Ustroniu Morskim. Ostateczna decyzja ma zapaść do 20 lutego.
Specjalnie powołany zespół ds. organizacji Euro 2012 prowadzi w tej sprawie negocjacje z Federacją Piłkarską Danii. Jeżeli rozmowy zakończą się fiaskiem, to kołobrzeska drużyna będzie musiała rozgrywać mecze w Trzebiatowie lub w Ustroniu Morskim. Ostateczna decyzja ma zapaść do 20 lutego.

Radio Szczecin