Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Mecz pomiędzy kibicami Energie Cottbus a fanami Pogoni Szczecin może być spotkaniem podwyższonego ryzyka - uważają niemieccy kibice. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin/Archiwum]
Mecz pomiędzy kibicami Energie Cottbus a fanami Pogoni Szczecin może być spotkaniem podwyższonego ryzyka - uważają niemieccy kibice. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin/Archiwum]
Mecz pomiędzy kibicami Energie Cottbus a fanami Pogoni Szczecin może być spotkaniem podwyższonego ryzyka - uważają niemieccy kibice.
Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, klub piłkarski z Cottbus odwołał zaplanowany sparing z portowcami. Powodem miała być obawa przed szczecińskimi kibicami. Aby jednak zatrzeć niemiłe wrażenie część sympatyków Energie Cottbus wystosowała do fanów Pogoni list z propozycją rozegrania sparingu między kibicami.

Postanowiliśmy sprawdzić jacy niemieccy kibice chcieliby rozegrać mecz z fanami Pogoni Szczecin. Okazało się, że pod listem do sympatyków portowej jedenastki podpisało się radykalne ugrupowanie kibiców Energie Cottbus - Inferno.

W rozmowie z innym stowarzyszeniem fanów niemieckiej drużyny usłyszeliśmy, że grupa Inferno słynie z zachowań rasistowskich, ksenofobicznych i antysemickich. Czy w tej sytuacji mecz pomiędzy kibicami obu drużyn jest dalej aktualny, na razie nie wiadomo. Od stowarzyszenia kibiców Pogoni Szczecin nie uzyskaliśmy jak dotąd żadnego komentarza.
Relacja Łukasza Kolasy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty