27 piłkarzy Pogoni Szczecin jedzie dziś na pierwsze zimowe zgrupowanie do Pogorzelicy.
Z kadry pierwszego zespołu nad morzem zabraknie jedynie chorego serbskiego napastnika Vuka Sotirovicia. Na obóz ma dojechać Brazylijczyk Hernani z Korony Kielce. Działacze portowego klubu negocjują warunki transferu 28-letniego obrońcy, który wiosną grać będzie w Pogoni.
Trener szczecińskiej drużyny Marcin Sasal zapewnia, że jego podopieczni na brak zajęć w Pogorzelicy nie będą narzekać. - To jest obóz poświęcony kształtowaniu cech motorycznych. Jest czas na pracę nad siłą, wytrzymałością i szybkością, będzie wiele treningów z piłkami, mniej taktyki. Więcej czasu poświęcimy na organizację gry, która choć wygląda dobrze, to jest jeszcze wiele elementów do poprawienia - uważa Sasal.
Piłkarze Pogoni podczas zgrupowania rozegrają także dwa mecze sparingowe. Już dziś o 16.30 portowcy zmierzą się w Niechorzu z niemieckim zespołem Torgelov SV natomiast na zakończenie obozu 11 lutego zagrają z Gryfem Wejherowo.
Trener szczecińskiej drużyny Marcin Sasal zapewnia, że jego podopieczni na brak zajęć w Pogorzelicy nie będą narzekać. - To jest obóz poświęcony kształtowaniu cech motorycznych. Jest czas na pracę nad siłą, wytrzymałością i szybkością, będzie wiele treningów z piłkami, mniej taktyki. Więcej czasu poświęcimy na organizację gry, która choć wygląda dobrze, to jest jeszcze wiele elementów do poprawienia - uważa Sasal.
Piłkarze Pogoni podczas zgrupowania rozegrają także dwa mecze sparingowe. Już dziś o 16.30 portowcy zmierzą się w Niechorzu z niemieckim zespołem Torgelov SV natomiast na zakończenie obozu 11 lutego zagrają z Gryfem Wejherowo.

Radio Szczecin