Weronika Prządka z klubu karate „Shobu - Kan” i trener Mariusz Kucharczyk z LKS „Feniks” wygrali plebiscyt na najpopularniejszych sportowców i trenerów ubiegłego roku w Stargardzie.
Prządka w ubiegłym roku została mistrzynią świata w konkurencji kumite, a podopieczne Mariusza Kucharczyka zdobyły sześć medali Mistrzostw Polski w zapasach kobiet.
- Moje starania i ciężka praca trenerów zostały docenione. Bardzo mnie to cieszy i motywuje, ponieważ wkładamy bardzo dużo pracy na treningach – mówi Berenika Prządka. – Jestem troszeczkę zaskoczony, ale jednocześnie zadowolony. Takie wyróżnienia przydają się w dalszej pracy szkoleniowej. Tajemnicą sukcesu są utalentowane i pracowite zawodniczki – uważa Mariusz Kucharczyk.
- W marcu odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów, w których będę brała udział. To, co stanie się później zależy troszeczkę od uzyskanego tam wyniku, ale też od tego, jak ułoży się kalendarz wydarzeń – mówi Berenika Prządka. – Chcielibyśmy chociaż potwierdzić to, co osiągnęliśmy w roku ubiegłym – dodaje Mariusz Kucharczyk.
- Moje starania i ciężka praca trenerów zostały docenione. Bardzo mnie to cieszy i motywuje, ponieważ wkładamy bardzo dużo pracy na treningach – mówi Berenika Prządka. – Jestem troszeczkę zaskoczony, ale jednocześnie zadowolony. Takie wyróżnienia przydają się w dalszej pracy szkoleniowej. Tajemnicą sukcesu są utalentowane i pracowite zawodniczki – uważa Mariusz Kucharczyk.
- W marcu odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów, w których będę brała udział. To, co stanie się później zależy troszeczkę od uzyskanego tam wyniku, ale też od tego, jak ułoży się kalendarz wydarzeń – mówi Berenika Prządka. – Chcielibyśmy chociaż potwierdzić to, co osiągnęliśmy w roku ubiegłym – dodaje Mariusz Kucharczyk.

Radio Szczecin