Ponad 4,5 tysiąca podpisów pod petycją w sprawie modernizacji stadionu im. Floriana Krygiera zebrali kibice szczecińskiej Pogoni. W ten sposób sympatycy Portowców chcą zwrócić uwagę władz miasta na problem ze stadionem miejskim.
Choć zbieranie podpisów dotyczyło modernizacji obecnego stadionu, to głównym problemem, na który kibice chcą zwrócić uwagę, jest budowa nowego obiektu.
- Zbieramy je przede wszystkim po to, aby pokazać władzom miasta, którzy dziś decydują o tym czy taki obiekt może w Szczecinie powstać i czy będzie na to finansowanie, że nie jesteśmy grupką ludzi, której zależy, aby ten stadion powstał w Szczecinie - mówi prezes Stowarzyszenia Kibiców Pogoni Szczecin, Jarosław Och. - Tylko całą rzeszą i to nie tylko kibiców, ale i mieszkańców Szczecina i regionu.
Kibice chcieliby również spotkać się z prezydentem Piotrem Krzystkiem.
- Takie spotkanie, między prezydentem a środowiskami kibicowskimi, było prowadzone już parę lat temu - dodaje Och. - Od paru lat tego nie ma. Być może to dobra okazja, by znów się spotkać i porozmawiać na temat problemu w Szczecinie.
Wkrótce podpisy trafią do Urzędu Miasta.
- Zbieramy je przede wszystkim po to, aby pokazać władzom miasta, którzy dziś decydują o tym czy taki obiekt może w Szczecinie powstać i czy będzie na to finansowanie, że nie jesteśmy grupką ludzi, której zależy, aby ten stadion powstał w Szczecinie - mówi prezes Stowarzyszenia Kibiców Pogoni Szczecin, Jarosław Och. - Tylko całą rzeszą i to nie tylko kibiców, ale i mieszkańców Szczecina i regionu.
Kibice chcieliby również spotkać się z prezydentem Piotrem Krzystkiem.
- Takie spotkanie, między prezydentem a środowiskami kibicowskimi, było prowadzone już parę lat temu - dodaje Och. - Od paru lat tego nie ma. Być może to dobra okazja, by znów się spotkać i porozmawiać na temat problemu w Szczecinie.
Wkrótce podpisy trafią do Urzędu Miasta.

Radio Szczecin