Dziewięć nowych siatkarek z Plus Ligi pozyska Chemik Police. Klub nie będzie natomiast starać się o wykupienie miejsca w rozgrywkach o mistrzostwo kraju.
W Chemiku grać będzie między innymi reprezentantka Polski Izabela Żebrowska oraz była mistrzyni Europy Joanna Mirek. W Policach występować będzie również Katarzyna Mróz, starsza siostra nieżyjącej siatkarki kadry Polski Agaty Mróz-Olszewskiej.
Działacze prowadzą także rozmowy z siatkarkami z Czech, Francji i Chorwacji. Prezes klubu Adam Kulbiej podkreśla, że celem nowej drużyny Chemika będzie awans do Plus Ligi Siatkówki Kobiet wywalczony na parkiecie. - Dla nas najważniejsza jest gra w I lidze, a cel, którym jest awans do Plus Ligi, przyjdzie. Zrobimy wszystko, żeby zdobyć ten awans sportowo - deklaruje Kulbiej.
Trenerem siatkarek Chemika został Mariusz Wiktorowicz a jego asystentem będzie Jakub Krebok. Z ubiegłego sezonu w drużynie siatkarek pozostaną tylko: Justyna Raczyńska, Kinga Zielińska i Magdalena Soter. Do Polic wraca z Piasta Netto Szczecin rozgrywająca Aleksandra Pasznik a libero Joanna Nickowska zostanie wypożyczona do innego klubu.
Działacze prowadzą także rozmowy z siatkarkami z Czech, Francji i Chorwacji. Prezes klubu Adam Kulbiej podkreśla, że celem nowej drużyny Chemika będzie awans do Plus Ligi Siatkówki Kobiet wywalczony na parkiecie. - Dla nas najważniejsza jest gra w I lidze, a cel, którym jest awans do Plus Ligi, przyjdzie. Zrobimy wszystko, żeby zdobyć ten awans sportowo - deklaruje Kulbiej.
Trenerem siatkarek Chemika został Mariusz Wiktorowicz a jego asystentem będzie Jakub Krebok. Z ubiegłego sezonu w drużynie siatkarek pozostaną tylko: Justyna Raczyńska, Kinga Zielińska i Magdalena Soter. Do Polic wraca z Piasta Netto Szczecin rozgrywająca Aleksandra Pasznik a libero Joanna Nickowska zostanie wypożyczona do innego klubu.

Radio Szczecin