Monika Pyrek rozpoczyna zmagania o uzyskanie kwalifikacji na igrzyska olimpijskie. Szczecinianka wieczorem wystąpi w inauguracyjnym lekkoatletycznym mityngu Diamentowej Ligi w Dausze.
Aby wypełnić minimum na igrzyska Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Pyrek musi zaliczyć 4 metry 50 centymetrów.
Oprócz Moniki Pyrek w pierwszym mityngu Diamentowej Ligi wystartują również: Anna Jesień w biegu na 400 metrów przez płotki, Małgorzata Trybańska w trójskoku i Piotr Małachowski w rzucie dyskiem.
Oprócz Moniki Pyrek w pierwszym mityngu Diamentowej Ligi wystartują również: Anna Jesień w biegu na 400 metrów przez płotki, Małgorzata Trybańska w trójskoku i Piotr Małachowski w rzucie dyskiem.

Radio Szczecin