Pożyteczni
Radio Szczecin » Pożyteczni

[10.11.2019] Ośrodek Adopcyjny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Fundacja Rodzina i Rozwój

Pożyteczni
Pożyteczni
Do Ośrodka Adopcyjnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich trafiają małżeństwa, które podjęły decyzję o adopcji. Są pełni obaw i chcą uzyskać odpowiedzi na wiele pytań. Spotkania ze specjalistami mają na celu nie tylko zebranie informacji o danej rodzinie, ale także pomoc w tej trudnej dla rodziny sytuacji. O pracy z rodzinami adopcyjnymi opowiadają specjaliści Ośrodka, Liliana Brulińska pedagog, z-ca dyr. Ośrodka Adopcyjnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Joanna Strzałek pedagog i psycholog oraz Anita Maik - pedagog.
Fundacja Rodzina i Rozwój - o planowanych działaniach opowiadają Ksawera Matuszak i Anna Dębowska.
Ośrodek Adopcyjny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich
Fundacja Rodzina i Rozwój

[3.11.2019] Lions Club Szczecin Rainbow Bridge i Fundacja Św. Mikołaja

Pożyteczni
Pożyteczni
Lions Club Szczecin Rainbow Bridge zbiera fundusze na zakup wyposażenia dla najmłodszych uczniów Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Słabosłyszących im. Juliana Tuwima w Szczecinie, przy ul. Grzymińskiej. Poza tym porozmawiam z Joanną Paciorek z Fundacji Świętego Mikołaja.
Lions Club Szczecin Rainbow Bridge i dyr. Anna Twardochleb
Fundacja Świętego Mikołaja - Joanna Paciorek

[27.10.2019] Rada Pań przy PCK i ZOO PCK w Szczecinie, relacja z konferencji poświęconej spółdzielniom socjalnym z udziałem TWK i PSONI w Policach

Wakacje z PCK w Trzęsaczu
Wakacje z PCK w Trzęsaczu
Dzisiaj zaprezentujemy m.in Radę Pań przy PCK, które wspierają dzieci i młodzież na terenie całej Polski realizując wiele ciekawych projektów. Poza tym zdamy relację z konferencji jaka niedawno odbyła się w Szczecinie pod hasłem „Korzyści płynące ze współpracy jednostek samorządu terytorialnego z podmiotami ekonomii społecznej”. Konferencję zorganizowały Sieć Zachodniopomorskich Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w regionie szczecińskim.
Rada Pań przy PCK
Relacja z Konferencji pod hasłem „Korzyści płynące ze współpracy jednostek samorządu terytorialnego z podmiotami ekonomii społecznej”

[20.10.2019] Stowarzyszenie Polites, Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK w Szczecinie i Fundacja Sektor 3

Punkt socjalny Polskiego Czerwonego Krzyża przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie otwiera swoje drzwi dla osób potrzebujących. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Punkt socjalny Polskiego Czerwonego Krzyża przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie otwiera swoje drzwi dla osób potrzebujących. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Stowarzyszenie Polites zaprasza do wzięcia udziału w prowadzonych przez siebie projektach promujących wolontariat. Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK w Szczecinie prowadzi w Szczecinie Punkt Socjalny w którym pomaga osobom bezdomnym i niezamożnym. Fundacja Sektor 3 proponuje wzięcie udziału w Konkursie Pozarządowy Szczecin.
Korpus Solidarności i inne projekty Politesu
Punkt Socjalny PCK
Sektor 3

[6.10.2019] Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Most" Koło nr 1 w Gryfinie i Wierzbowy Las, Ośrodek Adopcyjny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Klub Abstynenta Agora 303 - Szczecińskiego Stowarzyszenia Abstynentów Agora 303

Wierzbowy Las - Spółdzielna Socjalna
Wierzbowy Las - Spółdzielna Socjalna
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "MOST" Koło nr 1 w Gryfinie postanowiło pomóc Przyjaciołom z Wierzbowego Lasu w Starym Czarnowie - Monice Monkiewicz i Bartkowi Wielgoszewskiemu, których życiową misją jest ratowanie porzuconych, niechcianych i skazanych na śmierć zwierząt (są tam: konie, psy, dzik, koty, kury) oraz pomoc, rehabilitacja i wspieranie osób niepełnosprawnych. Wszyscy pamiętamy wichurę z 30.09.br. Niestety jej skutki okazały się tragiczne dla mieszkańców Wierzbowego Lasu. W wyniku wichury całkowitemu zniszczeniu uległ BUS, który służył do przewożenia podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Szczecina Płoni do Wierzbowego Lasu oraz do dowożenia innych potrzebujących osób na zajęcia. A zajęć odbywa się tam bez liku - hipoterapia, imprezy plenerowe dla szkół, przedszkoli, DPSów, Stowarzyszeń, półkolonie dla okolicznych dzieci i wiele innych, których nie jesteśmy w stanie wyliczyć. Wszystkie te imprezy i zajęcia rehabilitacyjne generują niewielki zysk. Większość zarobionych pieniędzy idzie na utrzymanie zwierząt, które znalazły tam azyl, a mimo to jednym z ostatnich pomysłów Moniki i Bartka jest zakup namiotu do hipoterapii, w którym mogłyby odbywać się zajęcia w niepogodę i zimą. Celem zbiórki zorganizowanej przez Stowarzyszenie MOST z Gryfina na Pomagam.pl jest zebranie pieniędzy w wysokości 90.000,00 zł, na zakup używanego BUSa, kupno namiotu do hipoterapii oraz na pomoc w ratowaniu kolejnych zwierząt.
Wierzymy, że z naszą (Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "MOST" Koło nr 1 w Gryfinie) i Waszą pomocą Drodzy Przyjaciele uda nam się bez trudu zebrać wskazaną kwotę. Pamiętajcie dobro powraca. Zapraszam do posłuchania rozmowy na ten temat.


Ośrodek Adopcyjny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich pomaga rodzinom, które marzą o dziecku. Dzisiaj rozmowa z rodzicami, którzy opowiadają o swoich marzeniach ale i obawach.

Klub Abstynenta Agora 303 - Szczecińskiego Stowarzyszenia Abstynentów Agora 303 obchodzi swoje 30 - lecie. W studiu o jubileuszu klubu i roli jaką odgrywa w szczecińskiej społeczności opowiada Włodzimierz Gutkowski, certyfikowany terapeuta uzależnień.
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Most" Koło nr 1 w Gryfinie i Wierzbowy Las
Ośrodek Adopcyjny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich
Klub Abstynenta Agora 303 - Szczecińskiego Stowarzyszenia Abstynentów Agora 303

[29.09.2019] Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, Fundacja Kamienica 1 i Stowarzyszenie Media Dizajn

Nowa przestrzeń w Inkubatorze Kultury
Nowa przestrzeń w Inkubatorze Kultury
Dzisiaj nasze studio odwiedzi Anna Pawłowska koordynatorka ds wolontariatu w Zachodniopomorskim Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie, a także osoby reprezentujące Fundację Kamienica 1 i Stowarzyszenie Media Dizajn, które wraz z Inkubatorem Kultury wzbogaciły się o nową powierzchnię zaprojektowaną przez architekta Jakuba Szczęsnego. Porozmawiamy co tam będzie się działo jeszcze w tym roku i jakie mają plany związane z tą przestrzenią na przyszłość.
Mówi Anna Pawłowska koordynatorka ds wolontariatu w Zachodniopomorskim Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie
Fundacja Kamienica 1 i Stowarzyszenie Media Dizajn

[22.09.2019] Fundacja Promocja Zdrowia

Specjalistyczny Ośrodek Diagnozy, Terapii i Rehabilitacji „Koniczynka”
Specjalistyczny Ośrodek Diagnozy, Terapii i Rehabilitacji „Koniczynka”
Dzisiaj prezentujemy Specjalistyczny Ośrodek Diagnozy, Terapii i Rehabilitacji „Koniczynka”. Ośrodek jest prowadzony przez Fundację Promocja Zdrowia. O formach pomocy i potrzebach placówki mówią Anna Okupińska dyr Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy, Terapii i Rehabilitacji „Koniczynka”, Joanna Sawicka - Budziak trener, coach,Joanna Doberstein uczestniczka projektu aktywizacji zawodowej, obecnie na stażu, Adrianna Mizgiert mama Hani, Łukasz Szymański tata bliźniaczek Zuzi i Mai.
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Furgi

[15.09.2019] PCK w Szczecinie, Fundacja Mam Marzenie i Fundacja Kamienica 1

PCK przekazuje Szpitalowi przy Unii Lubelskiej wyprawki dla niemowlaków
PCK przekazuje Szpitalowi przy Unii Lubelskiej wyprawki dla niemowlaków
PCK w Szczecinie przekazało do oddziału położniczego Szpitala przy Unii Lubelskiej 50 wyprawek dla niemowlaków. Jak mówi dyrektor szpitala Konrad Jarosz, obecny poziom finansowania placówki nie przystaje do rzeczywistości, dlatego każda pomoc instytucji jest potrzebna.
- Mamy spowodowane różnymi sytuacjami losowymi dzieciaczki, których nie mamy jak ubrać. Jest to bardzo duża pomoc, nie pierwsza Polskiego Czerwonego Krzyża. A że szpital przy Unii Lubelskiej był swego czasu placówką PCK, stąd ta współpraca - mówi Konrad Jarosz. Pierwszy raz zbieraliśmy wyprawki dla noworodków - mówi Joanna Łaskarzewska, dyrektor PCK w Szczecinie. Proszę posłuchać rozmowy na ten temat.
Przemysław Puzoń z Fundacji Mam Marzenie opowie o swoim wolontariacie.
Paulina Pojawis, Adrianna Szczapa, Marek Szymański i Michał Szymański z Fundacji Kamienica 1 podsumują wakacje i opowiedzą o najnowszych działaniach organizacji.
PCK - rozmowa
Mówi Przemysław Puzoń z Fundacji Mam Marzenie
Fundacja Kamienica 1
1234567

FOTOGALERIA

[22.09.2019] Fundacja Promocja Zdrowia
[18.08.2019] Stowarzyszenie Teatr Kana
[27.10.2019] Rada Pań przy PCK i ZOO PCK w Szczecinie, relacja z konferencji poświęconej spółdzielniom socjalnym z udziałem TWK
[6.10.2019] Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Most" Koło nr 1 w Gryfinie i Wierzbowy Las, Ośrodek Adopcyjny Stowar
[10.11.2019] Ośrodek Adopcyjny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Fundacja Rodzina i Rozwój
[29.09.2019] Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, Fundacja Kamienica 1 i Stowarzyszenie Media Dizajn
[28.09.2019] Szczeciński Paprykarz Modelarski 5-6 października
[13.10.2019] Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK w Szczecinie
[15.09.2019] PCK w Szczecinie, Fundacja Mam Marzenie i Fundacja Kamienica 1
[29.09.2019] Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, Fundacja Kamienica 1 i Stowarzyszenie Media Dizajn
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.