Pożyteczni
Radio SzczecinRadio Szczecin » Pożyteczni » Podcasty
Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna
Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna
Zbiórka publiczna na rzecz Fundacji Promocja Zdrowia
Zbiórka publiczna na rzecz Fundacji Promocja Zdrowia
Fundacja Kamienica 1 - Drużyna Roundnet
Fundacja Kamienica 1 - Drużyna Roundnet
Fundacja Promocja Zdrowia - Anna Okupińska
Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna - Dorota Zadroga
Fundacja Kamienica 1 - mówią Paulina Pojawis, Marek Szymański, Jakub Matuszewski i Mateusz Hofman
Dzisiaj w Pożytecznych podsumujemy Koncert charytatywny zorganizowany na rzecz Fundacji Promocja Zdrowia – Ośrodka Koniczynka, który niedawno odbył się w Filharmonii. Na co zostaną przeznaczone środki zebrane podczas koncertu?– o tym w rozmowie z Anną Okupińską.
Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna, to organizacja, która po raz pierwszy wystąpi w Pożytecznych. Stowarzyszenie od 1999 roku pomaga ofiarom wojen, katastrof i klęsk żywiołowych. Jego działalność opiera się na pracy wolontariuszy: lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek, fizjoterapeutów, a także psychologów i analityków medycznych. Bezpośrednim impulsem do powstania Stowarzyszenia była katastrofa humanitarna spowodowana wybuchem wojny w Kosowie i masowymi ucieczkami Albańczyków z terenów objętych konfliktem. Są jedną z nielicznych polskich organizacji pozarządowych, które udzielają pomocy medycznej. O Misji mówić będzie Dorota Zadroga.
Na zakończenie Pożytecznych przedstawiciele Fundacji Kamienica 1: Paulina Pojawis, Marek Szymański, Jakub Matuszewski i Mateusz Hofman opowiedzą o studenckich działaniach promujących grę Roundnet na Jasnych Błoniach i innych plenerowych miejscach.
 

Zobacz także

2024-09-08, godz. 20:00 [8.09.2024] Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Fundacja Promocja Zdrowia, Polski Związek Niewidomych i Ośrodek Adopcyjny… Zapraszam na spotkanie z Pożytecznymi, a będą nimi dzisiaj Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Fundacja Promocja Zdrowia, Polski Związek Niewidomych i Ośrodek… » więcej 2024-09-02, godz. 16:32 [1.09.2024] Lions Club Szczecin Jantar, Fundacja Porozumienia Społecznego i Integracji IMPULS Lions Club Szczecin Jantar to klub żeński należący do międzynarodowego Stowarzyszenia Lions Club. Ugrupowanie działa charytatywnie na wielu polach, rozwija… » więcej 2024-08-25, godz. 11:58 [25.08.2024] Fundacja Akademia Edukacyjna, Polska Akcja Humanitarna Działalność Fundacji Akademia Edukacyjna ma na celu budowanie wykształconego i nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego, świadcząc pomoc w realizowaniu… » więcej 2024-08-18, godz. 23:00 [18.08.2024] Stowarzyszenie Wiosna Wiosna to ludzie - ludzie, którzy swoją działalnością dają innym szansę na rozwój, wiarę we własne możliwości i polepszenie warunków życia. W ramach… » więcej 2024-08-11, godz. 23:00 [11.08.2024] Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych i Fundacja… Dzisiaj w Pożytecznych m.in. porozmawiamy z Beatą Kulig doradczynią ds. rzecznictwa Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce o ważnych działaniach na… » więcej 2024-08-03, godz. 07:35 [4.08.2024] Polska Akcja Humanitarna, Polska Misja Medyczna i Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK w Szczecinie Dzisiaj w Pożytecznych porozmawiamy o rożnych aspektach pomocy humanitarnej. Często nie mamy świadomości jak trudna i skomplikowana bywa praca wolontariuszy… » więcej 2024-07-28, godz. 23:00 [28.07.2024] Koło Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa "Iskierki" Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szcz… Marta i Marek Kęsy, Jolanta Ćwirko i Marzanna Kuszyńska - rodzice z Koła Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa "Iskierki" Towarzystwa Przyjaciół… » więcej 2024-07-21, godz. 23:00 [21.07.2024] Stowarzyszenie Oswajanie Miasta i Fundacja Kamienica 1 Dzisiaj w Pożytecznych gościmy Marcina Chruślińskiego ze Stowarzyszenia Oswajanie Miasta. ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Stowarzyszenie „Oswajanie… » więcej 2024-07-14, godz. 23:00 [14.07.2024] Polickie Koło PSONi, ZOO PCK w Szczecinie i Fundacja Kamienica 1 Dzisiaj w Pożytecznych odwiedzimy plac budowy polickiego koła PSONI, przypomnę organizacja buduje mieszkania wspierane dla swoich podopiecznych, zajrzymy także… » więcej 2024-07-07, godz. 23:00 [7.07.2024] Fundacja Św. Mikołaja, Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK w Szczecinie, Polska Akcja Humanitarna, Polska… Dzisiaj w Pożytecznych m.in "Spotkanie z PCK" - opowiemy o projekcie skierowanym do ukraińskich dzieci, porozmawiamy także o działaniach humanitarnych Polskiej… » więcej
89101112