Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór
Na stacjach benzynowych nie powinien być sprzedawany alkohol – uważa szefowa Ministerstwa Zdrowia. Izabela Leszczyna potwierdza, że resort pracuje nad wprowadzeniem ograniczeń. Dlaczego napoje z procentami powinny zniknąć ze stacji paliw?
Za nami druga tura wyborów samorządowych. Nowi burmistrzowie albo wójtowie będą rządzić w między innymi Policach, Dobrej, Gryfinie, Barlinku, Trzebiatowie, Choszcznie, Goleniowie, Dębnie i Szczecinku. Czy o sukcesie w tych wyborach decydował program i osobowość kandydatów czy też polityczne afiliacje?
Po wielomiesięcznym impasie Izba Reprezentantów USA przegłosowała pakiet pomocowy dla Ukrainy o wartości ponad 60 mld dolarów. Dlaczego pomoc została odblokowana, jakie zmiany na froncie przyniesie nowy sprzęt oraz amunicja, czy Ukraina wygra tę wojnę i co z unijną pomocą wojskową dla Kijowa?
Fot. Sławomir Orlik, PR Szczecin
Fot. Sławomir Orlik, PR Szczecin
Wiosenne przymrozki nie służą pszczołom. Nie mogą zbierać pyłku i nekaru, ani pić zbyt zimnej wody. Co kondycja tych pożytecznych owadów mówi o naszym środowisku i o ile w tym roku wzrośnie cena miodu?
Fot. Sławomir Orlik, PR Szczecin
Fot. Sławomir Orlik, PR Szczecin
40% polskich rolników skarży się, że produkcja żywności jest dla nich nieopłacalna. Średnia wielkość gospodarstwa w naszym kraju to niewiele ponad11 hektarów. Jak musi zmienić się nasze rolnictwo, aby było opłacalne?
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
W prawie 750 polskich gminach w niedzielę odbędzie się druga tura wyborów prezydentów, burmistrzów i wójtów. Jakie znaczenie dla lokalnych społeczności i partii politycznych mają te wybory?
Źródło: goksirprzeclaw.pl
Źródło: goksirprzeclaw.pl
„Powstanie Styczniowe - Czas Kurierów” to projekt prowadzony przez Archiwum Państwowe oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Czy uda się zainteresować młodzież naszą historią?
Źródło: Zamek Książąt Pomorskich
Źródło: Zamek Książąt Pomorskich
Zamek Książąt Pomorskich dziś wydał "Inwentarz Bogusława X". Czy księga własności książęcej coś nam mówi o władcy sprzed wieków. Czy jego zamiłowanie do zbierania monet to numizmatyka czy może mądrość władcy chcącego zreformować system monetarny księstwa.
1234567