Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
W ostatnich latach areszt tymczasowy stosowany jest dwukrotnie częściej niż wcześniej – wynika z raportu Court Watch Polska. Pytanie o stosowanie tego środka stawiamy również w związku ze sprawą posła Romanowskiego. Dlaczego areszt tymczasowy, który powinien być stosowany w wyjątkowych sytuacjach, stał się normą w postępowaniu karnym?
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin/Archiwum]
Już nie upał, lazurowe morze i drink z palemką. Czas na coolcation. To gra słów, gdzie „cool" znaczy „chłodny" lub „fajny", a "vacation" - wiadomo - „wakacje". Zmiany klimatyczne przynoszą wzrost temperatur. Dlatego kierunek wakacyjnych podróży odwrócił się i zamiast na południe mamy ruszyć na północ. Czy nowy trend w turystyce przyjmie się też u nas? A może nasz region również ma szansę na tym skorzystać?
Źródło: pzpn.pl
Źródło: pzpn.pl
Hiszpania pokonała Anglię 2 : 1 i po raz czwarty zdobyła tytuł Mistrzów Europy w piłce nożnej. Nasza reprezentacja zakończyła rywalizację na fazie grupowej. Dlaczego od lat nasi piłkarze nie odnoszą sukcesów z reprezentacją Polski?
Źródło: /secure.winred.com/trump-national-committee-jfc
Źródło: /secure.winred.com/trump-national-committee-jfc
Nieudany zamach na Donalda Trumpa to punkt zwrotny w wyborach prezydenckich w USA. Dlaczego pomimo obecności amerykańskich służb ochrony zamachowiec oddał strzały w jego kierunku ? I na ile próba zamachu osłabia obecnego prezydenta Joe Bidena w wyścigu do Białego Domu?
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Od 7 lipca wszystkie nowo rejestrowane samochody muszą być wyposażone w "czarne skrzynki" rejestrujące parametry jazdy i okoliczności wypadków, co pomoże w ustaleniu przyczyn zdarzeń drogowych. Unijna norma bezpieczeństwa samochodów GSR wprowadza także system rozpoznający znaki na drodze, kamery cofania oraz system neutralizacji martwego pola. Czy takie rozwiązania znacząco wpłyną na zmniejszenie liczby wypadków na drogach?
1234567