Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór
Fot. S. Orlik, PR Szczecin
Fot. S. Orlik, PR Szczecin
S10 i S11 to z punktu widzenia regionu prawdziwe "drogi życia". Pierwsza – która ma łączyć Szczecin z Warszawą, doczekała się decyzji środowiskowej na odcinku Stargard - Piła, budowa drugiej, która ma skomunikować środkowe wybrzeże ze Śląskiem – właśnie ruszyła. Jak wygląda – nomen omen – mapa drogowa tych inwestycji?
Fot. Konrad Nowak, PR Szczecin, Archiwum
Fot. Konrad Nowak, PR Szczecin, Archiwum
Dr Karol Nawrocki został nowym prezesem IPN, pomimo politycznej obstrukcji opozycyjnej większości w Senacie i wprowadzonej dyscypliny w głosowaniu. Kto wyłamał się z plemiennej logiki i dlaczego? W jakim kierunku pójdzie teraz - ta niezwykle ważna z punktu widzenia kształtowania pamięci historycznej - instytucja?
Fot. Robert Stachnik, PR Szczecin
Fot. Robert Stachnik, PR Szczecin
Donald Tusk prowokuje Jarosława Kaczyńskiego do bezpośredniej konfrontacji, np. w debacie. Tymczasem do debaty wezwał go pisarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz. Odpowiedzi na jakie pytania powinny paść, żeby – jak mówi publicysta – traktować poważnie powrót Tuska do polskiej polityki?
Fot. pixabay.com
Fot. pixabay.com
Misję kosmiczną Jeffa Bezosa uznano za „otwarcie nowej ery lotów”, ale założyciel Amazona nie jest jedynym "korpomiliarderem" z kosmicznymi ambicjami. Czy to początek komercjalizacji i monetyzacji gwiezdnych podróży?
źródło: wikipedia.org
źródło: wikipedia.org
KE, pod groźbą kar finansowych, stawia Polsce ultimatum w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, mimo że w tej sprawie wypowiedział się polski TK. Unijni komisarze naciskają niemal na każdym froncie, który nie mieści się w koncepcji "superEuropy", stąd pytanie: czy to kolejne strachy na lachy, czy w relacjach z UE doszliśmy do ściany?
Fot. Robert Stachnik, PR Szczecin
Fot. Robert Stachnik, PR Szczecin
Już około dziesięciu sieci handlowych otworzyło sklepy w niedziele, wykorzystując przepisy o placówce pocztowej. Jeden z posłów PiS poinformował, że w Sejmie jest już ustawa zaostrzająca przepisy. Czy handel w niedziele powinien być bezwzględnie zakazany?
Fot. Robert Stachnik, PR Szczecin
Fot. Robert Stachnik, PR Szczecin
Kolejne fale zakażeń koronawirusem w innych krajach ewidentnie przebiegają wśród osób niezaszczepionych – mówi specjalista ds. chorób zakaźnych ze Szczecina. Tymczasem Polacy przestają się szczepić, dlatego rząd wyprzeda niewykorzystane szczepionki. Czy za kilka tygodni zanotujemy poważny wzrost zachorowań?
źródło: twitter.com/RobertBiedron
źródło: twitter.com/RobertBiedron
Wojna w Nowej Lewicy. Zamiast klimatu zjednoczenia - szóstka zawieszonych posłów i zarzuty o stalinowskie metody. Czy to walka o władzę w partii, czy o status na scenie politycznej?
Ff55
Ff55
Koniec z autami na ropę i benzynę, totalne odejście od węgla i ostry kurs na energię odnawialną - projekt KE „Fit for 55” zakłada redukcję emisji gazów cieplarnianych w krajach członkowskich o 55 proc. w niespełna dekadę! Zachwyceni są ekoentuzjaści, realiści alarmują, że to zrujnuje budżety takich państw jak Polska i opustoszy nasze portfele. Ile w tym projekcie racji, a ile rewolucyjnych zapędów?
1234567