Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiony został 25 lat temu przez UNESCO. Według ONZ co najmniej 40% spośród języków używanych na świecie jeszcze kilka lat temu było zagrożonych wyginięciem. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.
A czy my dbamy o zachowanie czystości Języka Ojczystego.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Archiwum Państwowe w Szczecinie wydało publikację opisującą działalność Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej okręgu Szczecińskiego. Czy sztafeta pokoleń w naszym regionie trwa? Czy spisane historie zainteresują kolejne pokolenia?
Fot. Sławomir Orlik, PR Szczecin
Fot. Sławomir Orlik, PR Szczecin
Mężczyzna po spożyciu zakupionej na rynku galarety zmarł. Kto sprawdza czy produkty sprzedawane na polskich bazarach są bezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Jakie wymogi musi spełniać żywność, aby trafić do sklepów? Czy nad jakością i bezpieczeństwem produktów żywnościowych czuwają producenci i instytucje kontrolujące ich działanie.
Mat. Urząd Miasta Szczecin
Mat. Urząd Miasta Szczecin
„Zrobione w Szczecinie” - ten znak przyznawany jest od 2018 roku. Do tej pory wyróżnienie otrzymało 120 podmiotów. W ten weekend w OFF Marinie odbędzie się pierwszy Festiwal Marki „Zrobione w Szczecinie”. Jaki to będzie festiwal? I czy znak „Zrobione w Szczecinie” to gwarancja jakości?
Fot. Sławomir Orlik, PR Szczecin
Fot. Sławomir Orlik, PR Szczecin
Na niedawno wyremontowanej Alei Wojska Polskiego znów trwają prace. Uzupełniane są rośliny, które nie przyjęły się albo zostały uszkodzone. Z tym pierwszym trudno dyskutować, gorzej z drugą kwestią. Czy niszczenie zieleni jest efektem braku kultury osobistej mieszkańców? A może złej organizacji przestrzeni?
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Na Odrze utrzymuje się wysoki poziom wód. W niektórych miejscach naszego województwa przekroczyła stan ostrzegawczy. Wystąpiły podtopienia oraz zalania terenów. Czy powinniśmy bać się powodzi? Jak jesteśmy przygotowani? Czy duża woda to tylko duże kłopoty?
Fot. Sławomir Orlik, PR Szczecin
Fot. Sławomir Orlik, PR Szczecin
Rusza druga edycja konkursu „Przyjazne ogrody”, w którym do zdobycia jest nawet 40 tys. zł. Które z Rodzinnych Ogrodów Działkowych na Pomorzu Zachodnim przeszły największe przemiany i najbardziej integrują lokalną społeczność?
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin] |
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin] |
Szczecińskim instytucjom kultury brakuje pieniędzy na działalność. Dziś w tej sprawie rozmawiają radni z właściwej komisji rady miasta. Czy w najbliższych latach Teatr Współczesny, Teatr Lalek, Trafostacja Sztuki i Miejska Biblioteka Publiczna doczekają się finansowania na odpowiednim poziomie?
Źródło: liderzy.pl
Źródło: liderzy.pl
Jak zbudować silny i zaangażowany zespół? Jak sprawić, by jego członkinie i członkowie czuli się potrzebni? Jak stymulować ich kreatywność i samodzielność? Można się tego nauczyć. Trwa nabór do programu dla lokalnych liderek i liderów społecznych Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Kto może wziąć w nim udział? I dlaczego warto?
1234567