Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór
Zaprasza Piotr Kobalczyk
Wybory na prezydenta Rzeszowa wzbudziły silne, polityczne emocje ponadregionalne. I – zwłaszcza w opozycji – ich wynik przedstawiany jest jako test nastrojów społecznych i prognoza wyborów parlamentarnych w 2023 roku. Czy słusznie?

Paweł Poncyliusz – poseł Koalicji Obywatelskiej
Krzysztof Słoń – senator Prawa i Sprawiedliwości

prof. Kazimierz Kik - politolog z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach
prof. Maciej Drzonek - politolog z Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego
Zaprasza Piotr Kobalczyk
Jeśli złożone w lutym deklaracje rządu dotyczące budowy obwodnicy zachodniej Szczecina można było uznać za promesę na realizację inwestycji wartej niemal 6 mld zł, to po wizycie premiera w Zachodniopomorskiem można już mówić o gwarancji. Co jeszcze w Polskim Ładzie dla Pomorza Zachodniego?

Zbigniew Bogucki - Wojewoda Zachodniopomorski
Andrzej Bednarek – Starosta Policki
Janusz Żmurkiewicz – prezydent Świnoujścia
prof. Piotr Niedzielski – ekonomista, szczeciński oddział NOT
poseł Grzegorz Napieralski – Koalicja Obywatelska
poseł Michał Jach – Prawo i Sprawiedliwość
Zaprasza Piotr Kobalczyk
Pierwszy mecz piłkarskiej reprezentacji Polski na Euro 2020, czyli konfrontacja ze Słowacją już za nami. I niestety pierwsza porażka. Z czym i jak wchodzimy w te mistrzostwa?

Artur Dyczewski – dziennikarz sportowy Radia Szczecin
Jerzy Chwałek – dziennikarz sportowy SuperExpressu i tygodnika „Piłka Nożna”
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Gorąco wokół akcji zbierania podpisów pod jednym z projektów PO, do której miało dochodzić w zachodniopomorskim urzędzie marszałkowskim. Dodajmy, kierowanej przez marszałka, który jednocześnie jest szefem zachodniopomorskiej PO. Urząd nie potwierdza, ale i nie zaprzecza, a my pytamy, czy polityczne akcje z wykorzystaniem struktur urzędów samorządowych mieszczą się w standardach życia publicznego?
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Bo chociaż w walce z zapaścią demograficzną jesteśmy już w czołówce państw wydających najwięcej na politykę prorodzinną, to coraz wyraźniej rysuje się pytanie, czy na decyzje o zakładaniu rodziny i rodzeniu dzieci rzeczywiście największy wpływ ma bezpieczeństwo ekonomiczne?
Twitter/ Tour de Konstytucja PL
Twitter/ Tour de Konstytucja PL
Do znanych już obrazków z nieletnimi na protestach proaborcyjnych dołączyły... przedszkolaki, jako widownia politycznej akcji Tour de Konstytucja. Za akcją stoi m.in. KOD, Strajk Kobiet, sędziowie z Iustitii i Adam Bodnar - wciąż jeszcze RPO. Sprawę bada resort edukacji i nauki, a my pytamy, gdzie przebiega granica między edukacją obywatelską, a politycznym wykorzystywaniem dzieci?
Heiko Maas. źródło: pl.wikipedia.org/wiki/Heiko_Maas
Heiko Maas. źródło: pl.wikipedia.org/wiki/Heiko_Maas
Szef niemieckiej dyplomacji chce likwidacji prawa weta w UE, unijnych, bo to instrument „igrania z spójnością Europy”. Tymczasem weto to główne, traktatowe narzędzie, które chroni mniejsze państwa przed hegemonią m.in. Niemiec. Strachy na lachy, czy realne zagrożenie polskiej suwerenności jako członka wspólnoty?
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Pandemia nie skończy się szybko, a może nigdy - tak sądzi większość Polaków i boi się czwartej, jesiennej, fali. Jednocześnie rośnie opór wobec kolejnych, potencjalnych obostrzeń. Czy i dlaczego ciężkie doświadczenie lockdownów jest dla nas silniejsze niż widmo przepełnionych szpitali?
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Spośród 100 ustaw, których wymaga Polski Ład, jako pierwsze trafią do Sejmu te, które dotyczą podatków i mieszkań. Już wiadomo, że będą korekty pierwotnych zapisów. Jakie? I kto na nich skorzysta?
1234567