Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Od 7 lipca wszystkie nowo rejestrowane samochody muszą być wyposażone w "czarne skrzynki" rejestrujące parametry jazdy i okoliczności wypadków, co pomoże w ustaleniu przyczyn zdarzeń drogowych. Unijna norma bezpieczeństwa samochodów GSR wprowadza także system rozpoznający znaki na drodze, kamery cofania oraz system neutralizacji martwego pola. Czy takie rozwiązania znacząco wpłyną na zmniejszenie liczby wypadków na drogach?
Źródło: ZMPSiŚ
Źródło: ZMPSiŚ
Nowe miejsca pracy, dobre warunki zatrudnienia i rekompensaty dla Świnoujścian – takie deklaracje złożył Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście mieszkańcom miasta w związku z budową terminalu kontenerowego. Oni jednak mają obawy i wątpliwości. Jakie? Co może przynieść miastu i jego mieszkańcom nowa inwestycja?
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Andrzej Łazowski - artysta-fotografik oraz dr Marek Lickendorf - neurochirurg zostali kolejnymi Ambasadorami Szczecina. Co dla nich oznacza to wyróżnienie? Czym jest dla naszego miasta?
Fot. pixabay.com / David_Peterson (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / David_Peterson (CC0 domena publiczna)
We wczorajszym ataku na Ukrainę zginęło 41 osób, a ponad 170 zostało rannych. Rosjanie uderzyli między innymi w największy szpital dziecięcy w tym kraju. Wielu ekspertów twierdzi, że jest to cyniczny pokaz siły przed szczytem NATO w Waszyngtonie.
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum] |
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum] |
Skrajnie prawicowe Zjednoczenie Narodowe nie wygrało wyborów parlamentarnych we Francji. Zwyciężyła lewica - Nowy Front Ludowy. Na drugim miejscu znalazły się partie sprzyjające prezydentowi Emmanuelowi Macronowi, a dopiero na trzecim jest ugrupowanie Marine Le Pen. Natomiast wybory w Wielkiej Brytanii przyniosły zwycięstwo Partii Pracy, która pokonała rządzących od 14 lat konserwatystów. Co takie wyniki wyborów oznaczają dla Polski i Europy?
Fot. Sławomir Orlik, PR Szczecin
Fot. Sławomir Orlik, PR Szczecin
„Turyści wracajcie do domu” to jedno z haseł demonstracji mieszkańców Barcelony, którzy w sobotę protestowali przeciwko masowej turystyce. Podobne protesty wcześniej odbyły się na Wyspach Kanaryjskich i w Wenecji. Jakie negatywne i pozytywne skutki dla tubylców niosą tłumy turystów, także w popularnych kurortach w naszym kraju?
Fot. Angelique Johnson z Pixabay
Fot. Angelique Johnson z Pixabay
Po przegranej debacie z Donaldem Trumpem Joe Biden na razie nie zamierza wycofać się z ponownego kandydowania nas urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Czy ze względu na stan zdrowia Biden powinien zrezygnować z wyścigu do Białego Domu i kto z Partii Demokratycznej mógłby go zastąpić?
Fot. https://pixabay.com/pl/users/jeanpiter
Fot. https://pixabay.com/pl/users/jeanpiter
Od 1 lipca płacimy więcej za gaz i prąd, bo ceny zostały odmrożone. Jednocześnie rząd wprowadził bon energetyczny dla gospodarstw domowych o niższych dochodach. Gaz i energia elektryczna na światowych rynkach tanieją, dlaczego więc nie u nas?
1234567