Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór
Fot. Radio Szczecin
Fot. Radio Szczecin
Nie żyje Andrzej Milczanowski - polski prawnik, polityk, minister spraw wewnętrznych w latach 1992 - 1995. Działacz opozycji demokratycznej w PRL. "Państwowiec do bólu, prawy człowiek, który nigdy nie cofał danego słowa" - napisał europoseł Bartłomiej Sienkiewicz.
Milczanowski miał 85 lat.
Źródło: blogs.microsoft.com
Źródło: blogs.microsoft.com
Piątkowa globalna awaria systemów Microsoft doprowadziła do unieruchomienia ponad 8,5 mln urządzeń pracujących w systemie Windows. Problemy miały nie tylko banki, lotniska czy media, ale także szpitale, w których nie można było przeprowadzić operacji. Czy ten komputerowy blackout to cena za świat będący globalną wioską i jak uniknąć takich zdarzeń w przyszłości?
Źródło: x.com/joebiden
Źródło: x.com/joebiden
Po tym, gdy Joe Biden ogłosił rezygnację i poparł Kamalę Harris w staraniach o nominację demokratów na kandydata w wyborach prezydenckich w USA, darowizny na rzecz kampanii w ciągu 12 godzin przekroczyły rekordowe 50 mln dolarów. Czy Partia Demokratyczna może pokonać w wyścigu do Białego Domu Donalda Trumpa z Partii Republikańskiej?
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
W ostatnich latach areszt tymczasowy stosowany jest dwukrotnie częściej niż wcześniej – wynika z raportu Court Watch Polska. Pytanie o stosowanie tego środka stawiamy również w związku ze sprawą posła Romanowskiego. Dlaczego areszt tymczasowy, który powinien być stosowany w wyjątkowych sytuacjach, stał się normą w postępowaniu karnym?
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin/Archiwum]
Już nie upał, lazurowe morze i drink z palemką. Czas na coolcation. To gra słów, gdzie „cool" znaczy „chłodny" lub „fajny", a "vacation" - wiadomo - „wakacje". Zmiany klimatyczne przynoszą wzrost temperatur. Dlatego kierunek wakacyjnych podróży odwrócił się i zamiast na południe mamy ruszyć na północ. Czy nowy trend w turystyce przyjmie się też u nas? A może nasz region również ma szansę na tym skorzystać?
Źródło: pzpn.pl
Źródło: pzpn.pl
Hiszpania pokonała Anglię 2 : 1 i po raz czwarty zdobyła tytuł Mistrzów Europy w piłce nożnej. Nasza reprezentacja zakończyła rywalizację na fazie grupowej. Dlaczego od lat nasi piłkarze nie odnoszą sukcesów z reprezentacją Polski?
Źródło: /secure.winred.com/trump-national-committee-jfc
Źródło: /secure.winred.com/trump-national-committee-jfc
Nieudany zamach na Donalda Trumpa to punkt zwrotny w wyborach prezydenckich w USA. Dlaczego pomimo obecności amerykańskich służb ochrony zamachowiec oddał strzały w jego kierunku ? I na ile próba zamachu osłabia obecnego prezydenta Joe Bidena w wyścigu do Białego Domu?
1234567