Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór
Budowanie wrażliwości społecznej i świadomości prawnej to cele Akademii Młodego Prawnika Uniwersytetu Szczecińskiego, do której właśnie trwa nabór. Jaka jest wiedza prawnicza nie tylko młodych Polaków?
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Rolnicy zaostrzają protest , a ministrowie rolnictwa rozmawiają w Brukseli na temat Zielonego Ładu oraz napływu produktów rolnych spoza Unii Europejskiej, w tym z Ukrainy. Czy wypracowywane rozwiązania zakończą blokady dróg i przejść granicznych?
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Aktorzy Teatru Współczesnego w Szczecinie podczas przedstawień odczytują list otwarty w sprawie dramatycznej sytuacji finansowej tego teatru oraz innych miejskich instytucji kultury. Artystów szczególnie zbulwersowała wypowiedź zastępczyni prezydenta Lidii Rogaś, która stwierdziła, że „Instytucja kultury to taka firma, która może mieć przychody.” Czy spektakl to produkt, a widz to konsument?
Będą zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Każda pompa ciepła , która uzyska dofinansowanie z tego programu będzie musiała mieć certyfikat z akredytowanego laboratorium. To reakcja na zalanie rynku przez nieefektywne urządzenia z Chin. Czy pompy ciepła to przyszłość technologii grzewczych?
Polacy wciąż stawiają na niemieckie samochody z silnikami spalinowymi – wynika z analiz portalu z używanymi autami. Coraz częściej szukamy SUV-ów i pojazdów z automatyczną skrzynią biegów. A my pytamy, czy przyszłością motoryzacji są auta elektryczne i wodorowe?
Pojutrze miną dwa lata od pełnoskalowego ataku Rosji na Ukrainę. Bilans? Setki tysięcy zabitych i rannych, ogromne zniszczenia, słabnące wsparcie militarne dla Ukraińców, gospodarcza i polityczna izolacja Rosji, a w ostatnich dniach zajęcie przez wojska Putina strategicznie ważnej Awdijiwki. Jakie scenariusze na najbliższe miesiące tej okrutnej wojny?
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiony został 25 lat temu przez UNESCO. Według ONZ co najmniej 40% spośród języków używanych na świecie jeszcze kilka lat temu było zagrożonych wyginięciem. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.
A czy my dbamy o zachowanie czystości Języka Ojczystego.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Archiwum Państwowe w Szczecinie wydało publikację opisującą działalność Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej okręgu Szczecińskiego. Czy sztafeta pokoleń w naszym regionie trwa? Czy spisane historie zainteresują kolejne pokolenia?
Fot. Sławomir Orlik, PR Szczecin
Fot. Sławomir Orlik, PR Szczecin
Mężczyzna po spożyciu zakupionej na rynku galarety zmarł. Kto sprawdza czy produkty sprzedawane na polskich bazarach są bezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Jakie wymogi musi spełniać żywność, aby trafić do sklepów? Czy nad jakością i bezpieczeństwem produktów żywnościowych czuwają producenci i instytucje kontrolujące ich działanie.
Mat. Urząd Miasta Szczecin
Mat. Urząd Miasta Szczecin
„Zrobione w Szczecinie” - ten znak przyznawany jest od 2018 roku. Do tej pory wyróżnienie otrzymało 120 podmiotów. W ten weekend w OFF Marinie odbędzie się pierwszy Festiwal Marki „Zrobione w Szczecinie”. Jaki to będzie festiwal? I czy znak „Zrobione w Szczecinie” to gwarancja jakości?
1234567